Anot jo, reikia padėti Ukrainai kelti Rusijai karinius pralaimėjimus.
„Akivaizdu, kad kai D. Trumpas kalbėsis su V. Putinu, čia nėra jokio skirtumo, tai bus telefoninio pokalbio formatas arba koks nors kitas formatas, tuo metu jam taps aišku, kad su Rusijos Federacija bent jau V. Putino laikais nėra prasmės dėl ko nors susitarti.
Ir kad reikia tik dar šiek tiek pridėti prie Ukrainos gebėjimo tam tikromis kryptimis Rusijai suduoti militaristinius smūgius. Arba padidinti arba padidinti smūgių Rusijos teritorijoje mastą, nes tai stipriai suaktyvina tą patį Putiną, jo aplinką“, – komentuoja M. Podoliakas.
Podoliakas mano, kad Trumpo požiūris keičiasi
Jo įsitikinimu, būtina gerokai padidinti karo kainą V. Putinui, išstumiant Rusiją iš daugelio pasaulio finansų ir pramonės rinkų.
M. Podoliakas pastebi, kad jau dabar galima įžvelgti D. Trumpo ir jo specialiojo pasiuntinio Ukrainai ir Rusijai Keitho Kelloggo pozicijos dėl karo Ukrainoje pasikeitimą.
„Arba žaidžiate Putino scenarijų, kuris yra nesąmonė – tai praktiškai Afganistano scenarijus. Tai yra, kad jūs turite greitai užbaigti šį karą Rusijos sąlygomis, ten buvo Talibano sąlygos. Matote, kaip tai atrodys Jungtinių Valstijų reputacijos ir lyderystės požiūriu. Vien dėl to, kad jau pasirašyti dekretai, gana griežti, dėl visiškai kitokio Jungtinių Valstijų vidaus politikos nuosaikumo. Šiame fone vaidinti pagrindinį vaidmenį užsienio politikoje ir viską atiduoti Rusijos naudai yra reputacinė nesąmonė. Arba bus daug aiškiau suprantama, kad Rusiją reikia spausti ir ko tam reikia. Visa tai pamatysime“, – sako M. Podoliakas.
Jo manymu, netrukus turėtų įvykti trys dalykai, svarbūs karo Ukrainoje klausimu.
„Manau, kad labai greitai pamatysime tris procesus. Pirmasis – tai realus suvokimas, kad neįmanoma tiesiog susitarti su Rusija, nenaudojant prievartos priemonių. Antrasis – kad prievartos priemonės iš tiesų turi atrodyti daug galingesnės nei iki šiol. Turiu omenyje, kad Ukrainos militarizacija turi būti kitokio lygio, o ekonominis spaudimas Rusijai – kitokio lygio. Trečia, V. Putinas šiandien tikrai nėra tas subjektas, kuris sako kokius nors racionalius dalykus, todėl jo klausytis yra tik laiko gaišimas“, – apibendrina jis.
Karas tęsiasi trejus metus
Plataus masto karas Ukrainoje prasidėjo 2022-ųjų vasario 24-ąją. Kremlius savo kruviną agresiją Ukrainoje atsisako vadinti tikruoju vardu ir nuo pat karo pradžios teigia, kad vykdo „specialiąją karinę operaciją“, kurios tikslas, be kita ko, yra „denacifikuoti“ ir „demilitarizuoti“ Ukrainą.
Rusų kariuomenė nuo pat karo pradžios taikosi ne tik į karinę, bet ir į civilinę infrastruktūrą, dėl rusų agresijos žuvo ar namų neteko daugybė ukrainiečių.
Reaguodamos į Rusijos agresiją Vakarų šalys nutraukia bendradarbiavimą su Rusija ir įveda jai sankcijas.
Tarptautinis baudžiamasis teismas (TBT) 2023 m. kovo mėnesį išdavė Rusijos režimo lyderio Vladimiro Putino arešto orderį, nes „įtariama, kad Rusijos prezidentas yra atsakingas už karo nusikaltimą, neteisėtą gyventojų (vaikų) deportaciją ir neteisėtą gyventojų (vaikų) perkėlimą iš okupuotų Ukrainos teritorijų į Rusijos Federacijos teritoriją“.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!