• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Rusija, vykdydama masinius apšaudymus, bando palaužti ukrainiečių dvasią. Todėl Ukrainos pagrindinis prioritetas – stiprinti priešlėktuvinę gynybą ir ginkluotę, teigia šalies prezidentas Volodymyras Zelenskis.

16

Rusija, vykdydama masinius apšaudymus, bando palaužti ukrainiečių dvasią. Todėl Ukrainos pagrindinis prioritetas – stiprinti priešlėktuvinę gynybą ir ginkluotę, teigia šalies prezidentas Volodymyras Zelenskis.

REKLAMA

„Mūsų oro gynėjai daro viską, kas įmanoma, kad apsaugotų valstybę. Visa mūsų diplomatinė komanda, visi atsakingi už bendravimą su partneriais daro viską, kad užtikrintų papildomų oro gynybos sistemų ir raketų tiekimą jiems“, – ketvirtadienį vakariniame vaizdo kreipimesi į ukrainiečius kalbėjo V. Zelenskis.

Pasak Ukrainos prezidento, šalies priešlėktuvinė gynyba ir ginkluotės didinimas yra prioritetas numeris vienas. Pagrindiniu tikslu taip pat laikomas naujų paramos paketų kariuomenei užtikrinimas.

„Artilerija, konkrečiai 155 kalibro, elektroninės kovos įranga, nauji bepiločiai orlaiviai ir kiti būtini dalykai. Esu dėkin'gas visiems mūsų partneriams, kurie jau formuoja naujus paramos paketus. Šį mėnesį bus daug aktualios komunikacijos“, – pabrėžė Ukrainos prezidentas.

REKLAMA
REKLAMA

Analitikai: Rusija masiniais smūgiais tikisi nualinti Ukrainą 

Naujausiais masiniais Rusijos smūgiais prieš didžiuosius Ukrainos miestus siekiama išsekinti gyventojus ir oro gynybą, Kyjivui tuo pačiu metu raginant Vakarų sąjungininkus suteikti daugiau ginklų, teigia ekspertai.

REKLAMA

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis sakė, kad Rusija gruodžio 29-ąją ir naktį iš sausio 1-osios į 2-ąją per atakas paleido beveik 300 raketų ir daugiau kaip 200 atakos dronų „Shahed“.

Per smūgių bangą žuvo apie 50 žmonių.

Kyjivo teigimu, praėjus metams po Maskvos vykdyto Ukrainos energetikos infrastruktūros bombardavimo, Rusija per šios žiemos kampaniją smogia civilinei infrastruktūrai ir gyvenamiesiems rajonams.

REKLAMA
REKLAMA

Rusija teigia, kad taikosi tik į karinius objektus.

Tokiomis atakomis siekiama „išbandyti per pastaruosius 18 mėnesių Ukrainos sukurtos oro gynybos sistemos ribas“, socialiniame tinkle „X“ rašė Strateginių ir tarptautinių studijų centro (CSIS) tyrėjas Mickas Ryanas.

Kyjivo oro gynybos ginkluotė papildyta gynybos sistemomis, įskaitant JAV „Patriot“ bei Prancūzijos ir Italijos kartu sukurtomis MAMBA arba SAMP/T.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Be techninių gynybos priemonių pajėgumų, Rusija „tikrins Ukrainos „šaudmenų dėžės gylį“ ir tikėsis, kad Ukrainai pritrūks perėmėjų anksčiau, nei Rusijai pritrūks raketų ir dronų“, pridūrė į atsargą išėjęs Australijos generolas M. Ryanas.

Sviedinių serija

Tokie mūšiai pabrėžia, kad Rusija didina ginklų gamybą, o Vakarų galybėms vis dar sunkiai sekasi tiekti Ukrainai reikalingus oro gynybos raketų kiekius.

REKLAMA

Tokių perėmėjų gamyba yra kur kas sudėtingesnė ir brangesnė nei virtinės paprastų dronų iš gatavų detalių, kokių dažnai griebiasi Rusija.

„Naujausi smūgiai greičiausiai pirmiausia buvo nukreipti į Ukrainos gynybos pramonę“, – trečiadienį socialiniame tinkle „X“ rašė Jungtinės Karalystės gynybos ministerija. Kyjivas stengiasi skatinti vidaus gamybą, nepaisant tiekimo iš užsienio sutrikimų.

REKLAMA

Rusai „dabar bando pulti karinį-pramoninį kompleksą, įmones, bet ne energetikos objektus, o tuos, kurie susiję su ginklų gamyba“, sakė Ukrainos nacionalinio strateginių tyrimų instituto karinis analitikas Mykola Bielieskovas.

Ukrainos tyrimų centro „Defence Express“ direktorius Serhijus Zgurecas pritarė, kad šalies viduje pradėta gaminti daugiau ginklų nei anksčiau, ypač šaudmenų, dronų, šarvuočių ir navigacinių sistemų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Rusai puola ne tik siekdami pralaužti Ukrainos oro gynybą, bet ir norėdami ją nualinti, naudodami dronus, kuriuos labai lengva pasigaminti, ir senas raketas“, – sakė prancūzų konsultantas tarptautinės rizikos klausimais Stephane'as Audrand'as .

S. Audranas pridūrė, kad siekiama, jog „geriausioms raketoms būtų kuo sunkiau pasiekti taikinius“, ir pabrėžė, kad „raketų rūšiavimas ir jų skirstymas yra sudėtingesnis nei praėjusią žiemą“.

REKLAMA

Ukrainos vyriausiasis kariuomenės vadas Valerijus Zalužnas platformoje „Telegram“ parašė, kad rusai iš pradžių leido dronus, paskui 10 hipergarsinių raketų „Kinžal“, kurias Kremlius yra pavadinęs neįveikiamomis, taip pat modernių ir senesnių modelių sparnuotųjų ir balistinių raketų.

Smūgiai buvo suduodami visoje Ukrainos teritorijoje, ne tik iš esmės nejudriose fronto linijose.

REKLAMA

Siekiama pakirsti moralę

Tai ženklas, kad Rusijos atakomis taip pat siekiama palaužti Ukrainos civilių gyventojus – tai vienas iš prezidento Vladimiro Putino tikslų nuo 2022 metų vasarį prasidėjusios invazijos, nurodo ekspertai.

„Vadinamosios Rusijos pergalės sausumoje yra vietinės ir pasiekiamos nepaprastai didelėmis žmonių aukomis. Todėl V. Putinas vėl bando šį alternatyvų svertą spaudimui daryti“, – sakė Prancūzijos tarptautinių santykių instituto (IFRI) politologė Tatiana Kastoueva-Jean. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Jo siunčiama žinia yra tokia: „Aš nepasiduosiu, aš galiu viską, jūs kentėsite be atokvėpio ir mirsite, jei nesilaikysite mano sąlygų“, – pridūrė ji.

V. Putino žinia taip pat skirta Vakarams, siekiant parodyti, kad „parama Ukrainai tik pratęsia gyventojų kančias ir paverčia Ukrainą finansine juodąja skyle, kurioje brangiai kainuojanti infrastruktūra gali nukentėti vėl ir vėl“, sakė T. Kastoueva-Jean.

REKLAMA

Pasak politinės analizės bendrovės „R Politik“ įkūrėjos Tatjanos Stanovajos, gruodžio 30-osios Ukrainos smūgis Rusijos Belgorodui, per kurį žuvo 25 žmonės, taip pat suteikia naujausioms atakoms atsakomojo pobūdžio.

V. Putinas sako, kad „Ukraina negali pulti mūsų be pasekmių“, sakė T. Stanovaja.

Ukrainos užsienio reikalų ministras Dmytro Kuleba antradienį paragino Vakarų šalis reaguoti ryžtingai ir „paspartinti papildomų oro gynybos sistemų, kovinių dronų (...) (ir) ilgojo nuotolio raketų tiekimą“.

Lenkija taip pat paragino savo sąjungininkes suteikti Ukrainai tolimojo nuotolio raketų ir atsakyti „Putinui suprantama kalba“.

Kyjivas vis dar laukia kelių Vakarų šalių pažadėtų naikintuvų F-16, kurie galėtų atlikti oro gynybos vaidmenį naudojant raketas „oras-oras“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų