„Svarbu yra tai, ką Graikija padės ant stalo tame susitikime arba galbūt keliomis dienomis vėliau“, – sakė A.Merkel per vizitą Vašingtone, turėdama galvoje trečiadienį planuojamą ministrų susitikimą.
Didėjant susirūpinimui, kad Graikija gali paskelbti esanti nepajėgi grąžinti 315 mlrd. eurų skolų ir pasitraukti iš euro zonos, A.Merkel pabrėžė, kad Vokietija visuomet siekė, kad Atėnai liktų bendrąją Europos Sąjungos valiutą naudojančių šalių grupėje.
Tačiau ji taip pat pažymėjo, kad Europos Komisijos, Europos centrinio banko (ECB) ir Tarptautinio valiutos fondo (TVF) Atėnams skirtos finansinės pagalbos programos „pagrindinės taisyklės visuomet buvo tokios pačios“.
„Jūs patys dedate pastangas, o kita pusė jums rodo solidarumą. Paslauga už paslaugą“, – sakė A.Merkel per bendrą spaudos konferenciją su JAV prezidentu Baracku Obama (Baraku Obama).
„Tos programos yra visų vykstančių mūsų diskusijų pagrindas. Visada sakiau, kad lauksiu, kol Graikija pateiks tvarų pasiūlymą, o tuomet apie tai kalbėsimės“, – sakė ji.
B.Obama tik probėgšmais užsiminė apie Europos rinkas krečiančią Graikijos krizę, nurodęs, kad lauks žinių iš A.Merkel, kaip Europa ir TVF dirbs su Atėnais, siekdami atnaujinti tos šalies ekonomikos augimą „euro zonos sudėtyje“.
Graikija spaudžia savo skolintojus sušvelninti pagal finansinio gelbėjimo programą nustatytus reikalavimus vykdyti griežto taupymo programą ir prašo suteikti didesnę erdvę ekonomikos skatinimo priemonėms.
Sekmadienį premjeras Aleksis Cipras (Alexis Tsipras) pareiškė, jog nedvejodamas vykdys savo naujosios vyriausybės programą, numatančią atsisakyti ankstesnio kabineto vykdytos griežto taupymo politikos, prašydamas laikino ES finansavimo, kuris padėtų Atėnams išvengti bankroto.
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.