Paieška turėtų būti vykdoma Leinos miške Tiuringijos ir Saksonijos pasienyje. Šią vietą nurodė istorikas mėgėjas Thomasas Kuschelis, atlikęs geoelektrinius matavimus ir išklausęs miglotų kai kurių liudytojų atsiminimų. Matavimai parodė, kad tam tikroje miško vietoje 20 metrų gylyje yra 70x40 m dydžio kiaurymė, kurioje esą ir gali gulėti 150 mln. eurų vertinamas lobis.
„Aš esu tikras, kad mes galiausiai kažką rasime“, - sakė Th. Kucvhelis, kuris savo teoriją išdėstė knygoje „Gintaro kambarys - paskutinis skyrius Leinos miške“.
Manoma, kad Gintaro kambario paieška bus pradėta dar iki vasaros. Darbus finansuos privatūs rėmėjai.
1945 metais dingusį Gintaro kambarį Prūsijos karalius Fridrichas Vilhelmas I 1716-aisiais padovanojo Rusijos carui Petrui Didžiajam, o vėliau garsusis meno kūrinys papuošė vienus rūmus prie Sankt Peterburgo. Vokietijos vermachto kariai 1941-1942 metais dalį Gintaro kambario pervežė į Karaliaučiaus pilį. Čia Gintaro kambario pėdsakai ir dingo. Labiausiai tikėtina, kad jis buvo sunaikintas per karą.
Pasibaigus karui, pilies rūsiuose šio unikalaus lobio jau nebebuvo. Sklido gandai, kad vokiečiai skubiai išgabeno dėžes su gintaro kambariu laivu, kurį nuskandino rusų povandeninis laivas. Galiausiai 1959 m. buvo gauti duomenys, kad kambarys paslėptas druskos kasyklose. Tačiau, kai prie tariamos slaptavietės atvyko tyrinėtojai, įvyko paslaptingas sprogimas ir kasyklą užliejęs vanduo privertė nutraukti paieškas.