„Ypač po to, kai (Rusijos prezidentas Vladimiras) Putinas pradėjo agresijos karą prieš Ukrainą, matome, kad dronai naudojami vis dažniau ir dažniau, o tai tampa vis didesniu iššūkiu policijai ir jos turimoms technologijoms“, – teigė Vokietijos vidaus reikalų ministrė Nancy Faeser.
Pasak ministerijos, „saugumo tarnybos pastebėjo daugėjant pranešimų apie pastebėtus nebendradarbiaujančius dronus virš ypatingos svarbos infrastruktūros ir karinių objektų Vokietijoje“.
„Šnipinėjimas arba sabotažas nuolat laikomi galima priežastimi“, – priduriama jos pareiškime.
Pagal galiojančias taisykles kariai gali padėti policijai priversti bepilotį orlaivį (UAV) pakeisti kryptį ar nusileisti, grasinti jį numušti arba paleisti įspėjamuosius šūvius.
Tačiau pagal atnaujintas taisykles kariuomenė galėtų numušti droną, įtarus, kad jis kelia pavojų žmonių gyvybei arba yra nutaikytas į svarbų objektą, o grėsmę neutralizuoti gali tik ginkluotos jėgos panaudojimas, aiškino ministerija.
Pastaraisiais mėnesiais virš kelių karinių bazių ir kitų svarbių objektų Vokietijoje buvo pastebėti neatpažinti dronai. Tai vyksta tuo metu, kai Vokietijoje baiminamasi dėl Rusijos šnipinėjimo.
Pietinėje Bavarijos valstijoje policija šią savaitę pranešė, kad tiria kelis incidentus, kai virš karinių objektų Manchinge ir Noiburge prie Dunojaus buvo pastebėti skraidantys dronai.
Manchinge yra karinis aerodromas, o kompanija „Airbus“ kuria naikintuvą „Eurofighter“.
Pastaraisiais mėnesiais taip pat pastebėti keli dronai pramoninėje zonoje netoli Šiaurės jūros bei netoli JAV oro pajėgų bazės Ramšteine.
Dėl įstatymo pataisų dar turi balsuoti žemieji ir aukštieji parlamento rūmai.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!