Vietoje ugnyje paskendusiems Chakasijos ir Užbaikalės kraštams taip reikalingų pinigų, maisto produktų, medikamentų ir drabužių, vagonas – cerkvė nukentėjusiems regionams atveš kunigaikščio Vladimiro ikoną ir Maskvos Matronos relikvijas. Ypač ciniška šiuo atveju atrodo tai, kad į pagalbą kenčiantiems nuo ugnies atveža… ugnį. Tiesa, ši yra „šventinta“ ir „iš Jeruzalės“.
Čitos vyskupijos atstovai Užbaikalės žurnalistai pasakojo, kad vagonas – cerkvė šiandien, balandžio 17-ąją, atkeliaus į Petrovską, o vėliau po kelias dienas lankysis Baliagoje, Tarbagatajuje, Chochotujuje ir Badoje. Nuo gegužės 5-osios numatyta dar viena kelionė į Chilkų, Mozgono, Charaguno ir Chušento stotis.
Tokia cerkvės „pagalba“ galėtų atrodyti juokinga, jeigu nuo valstybės skiriamos kompensacijos neatrodytų juokingesnės. Vakarykštėje „Tiesioginėje linijoje“ Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pareiškė, kad visiems nukentėjusiems nuo gaisrų Chakasijoje ir Užbaikalėje valstybė skirs po 10 tūkst. rublių (apie 187 eurus – red. past.) kompensaciją. Už kiekvieną sudegusį namą šių regionų gyventojai gaus po 100 tūkst. rublių (apie 1871 eurą – red. past.). Palyginimui, standartinis trijų kambarių butas šiuose regionuose vidutiniškai kainuoja 3,6 mln. rublių (apie 67 tūkst. eurų). Vėliau Rusijos prezidentas žada atstatyti visus sudegusius infrastruktūros objektus ir namus iki rugsėjo 1-osios, tačiau prieš tai, jo teigimu, „viską reikės gerai paskaičiuoti“.
Valdžios agoniją puikiai simbolizuoja Rusijos prezidento atstovas Sibiro federalinėje apygardoje Nikolajus Rogožkinas, kuris šiandien, balandžio 17-ąją, susitikime su nukentėjusiais regione, dėl kilusių gaisrų apkaltino opoziciją, o dėl menkų išmokų – pačius vietos gyventojus. „Jūs aplaidžiai prižiūrėjote savo turtą, ir dabar valstybė turės už jus tvarkytis“, – piktinosi jis. Šiuo pasisakymu jis pasmerkė tuos tūkstančius asmenų, kurie nebuvo juridiškai susitvarkę savo sudegusių namų dokumentų, todėl netgi į tą simbolinę paramą nepretenduoja. Patys nukentusieji teisinosi, kad negalėjo susitvarkyti dokumentų dėl „fantastinių kainų“ už valstybės paslaugas įforminant dokumentus – vidutiniškai prašoma apie 20 tūkst. rublių (apie 374 eurus, - red. past.). Tokių lėšų regiono gyventojų teigimu, jie skirti neturėjo galimybių.
Prezidento atstovas taip pat pareiškė, kad miškų gaisrai negalėjo vienu metu kilti net keliuose rajonuose. Todėl jis mano, kad 90 proc. siekiančio gaisringumo priežastis – piktybiniai padegimai ir žmogiškasis faktorius.
„Esu pasirengęs išklausyti mokslininkus, šamanus – visus, kurie galėtų tai paaiškinti. Tuo labiau, kad gaisrai kyla sunkiai prieinamose vietovėse. Kaip tai galėjo nutikti? Į šias sunkiai prieinamas vietas net gerai pasiruošęs žmogus nepatektų. Todėl galima kelti versijas, kad dirba diversinė grupuotė, kuri vienu metu sukėlė gaisrus“, – pateikė savo versiją N. Rogožkinas.
Prezidento patikėtinis taip pat neatmeta versijos, kad „regione dirba grupė specialiai parengtų opozicijos atstovų“, teigiama „čita.ru“.