„Tai ir yra nacionalinė idėja“, – pridūrė jis.
Anot šios šalies prezidento, patriotizmo idėja „nėra ideologizuojama, nėra susijusi su partijos ar kokios nors visuomeninės struktūros veiklas“. V. Putinas nurodė tai, kad norint įtvirtinti nacionalinę idėją, neužtenka, kad „prezidentas ar dar koks asmuo apie tai vieną sykį pakalbėtų“.
Tam, kad pasąmonėje būtų įdiegtas patriotizmo, kaip nacionalinės idėjos suvokimas, anot V. Putino, „būtina nuolat apie tai kalbėti, visuose lygmenyse“.
Prasidėjus karinei agresijai Ukrainoje Kremliaus lyderis ne sykį apeliavo į tautiečių patriotizmo jausmą. Kuo šalies ekonominė situacija darėsi prastesnė, tuo stipriau per valstybinius žiniasklaidos kanalus buvo akcentuojama būtinybė „pakentėti“, „pralaukti“, „parodyti savo patriotiškumą“. Buvo daug investuojama į propagandinį Antrojo pasaulinio karo aukų žygdarbių prilyginimą dabartinei Kremliaus politikai.
2015-ųjų vasarą V. Putinas pareiškė, kad patriotizmas – tai „rusų šventa pareiga“, o spalį tai pavadino paauglių „moraliniu orientyru“.
Tačiau dar 2004-aisiais V. Putinas viename susitikime pareiškė, kad Rusijos nacionalinė idėja yra konkurencingumas. „Žmogus turi būti konkurencingas, taip pat miestas, kaimas, gamybos rūšis ir visa šalis. Tai ir yra mūsų pagrindinė nacionalinė idėja šiandien,“ – tuomet kalbėjo Rusijos prezidentas.
Likimo ironija, kaip tik šiandien politikoje aktyviai dalyvaujanti grupė „Pussy riot“ išleido vaizdo klipą, kuriame pagrindinis veikėjas, opozicijos atstovų akivaizdžia ir įžūlia korupcija kaltinamas prokuroras Jurijus Čaika, dainų autorės lūpomis kartoja – „Aš myliu Rusiją. Aš patriotas“.