Rusų propagandos taktika, nukreipta prieš Ukrainą, virto strategija prieš NATO ir Europos Sąjungą, kuriuos Kremlius nori „privesti iki griūties“.
„Tai, kas buvo taktika, tapo strategija. Tai, kas iš pradžių buvo nukreipta prieš Ukrainą, tapo propagandine kampanija Europoje, nukreipta prieš Europą,“ – mano T. Snyderis.
Pasak žymaus JAV istoriko, Ukraina – tai tik Kremliaus kelio ir tikslo pradžia: sunaikinti ES vidaus ryšius ir NATO partnerystę. Norėdami tai pasiekti naudojami tiek banalūs „kūriniai“, tiek ir separatistinių nuotaikų palaikymas, kurių metu remiami dešiniųjų populistai, o kai kuriais atvejais – fašizmas ir neonacizmas ES šalyse.
„Tai lygiai tokia pati strategija, kokią naudojo ir Stalinas – nukreipti europiečius pačius prieš save. Ta pati mąstymo linija,“ – pažymėjo T. Snyderis.
Kremliaus bandymą „reabilituoti“ SSRS ir Antrojo pasaulinio karo 1939-ųjų istoriją jis pavadino ypač keliančiu nerimą dėl Rusijoje pasikeitusios idėjos: nuo gynybinio karo prie puolamojo. „Ką reiškia būti profašistiniu antifašistu arba antifašistiniu fašistu?“ – klausia profesorius. Rusijoje 1941-1945 gynybiniame kare iškovotos pergalės 70-mečio minėjimas šiais metais bus išnaudojamas „kaip puolamojo karo Ukrainoje pateisinimas“, mano T. Snyderis.