Rusijos prezidentas, kalbėdamas su žurnalistais apie susidariusią situaciją, pareiškė, kad „jei kas nors kur nors nori konfrontacijos, tai tai nėra mūsų pasirinkimas, tačiau tai reiškia, kad bus problemų“, rašo mirror.co.uk.
Šis jo pareiškimas pasirodė tuo metu, kai JAV valdžia toliau smerkia Putiną ir jo armiją dėl karo draskomos Sirijos bombardavimo ir pražudytų tūkstančių žmonių.
Žiniasklaidos paviešintame vaizdo įraše, Rusijos prezidentas žurnalistams pabrėžia, kad JAV valdžia ir Hillary Clinton smerkia Rusijos vykdomus antskrydžius siekdama „nukreipti rinkėjų dėmesį nuo valstybės problemų“. Tai, anot jo, daroma „sukuriant priešą ir suvienijant prieš juos tautą“. Potencialiais priešais netiesiogiai įvardijama Rusija ir Iranas.
Paklaustas apie artėjančius rinkimus, kurie bus lapkričio 9 dieną, V. Putinas nevengė akcentuoti aštrios Rusijos pozicijos.
„Hillary Clinton pasirinko labai agresyvią poziciją prieš mūsų valstybę, prieš Rusiją. Donaldas Trumpas, iš kitos pusės, nuolat pabrėžia bendradarbiavimą – bent tuomet, kai kalba apie tarptautinę kovą su terorizmu. Mes džiaugiamės visais, kurie norėtų su mumis bendradarbiauti. Ir laikome netinkamu požiūriu vertinimą, kad turime nuolat kovoti ir kelti vieni kitiems ir likusiam pasauliui egzistencinę grėsmę. Be to, taip mes nepajėgiame pasiekti rezultatų tarptautinėje kovoje su terorizmu. Kaip reikalai pasisuks po JAV rinkimų? Mes nežinome. Ar D. Trumpas įvykdytų savo pažadus dėl bendradarbiavimo su Rusija? Kaip elgsis H. Clinton, pasirinkusi poziciją prieš Rusiją, jei ji taps prezidente? Gal ji pakeis savo poziciją? Mes nežinome“, - kalbėjo Rusijos prezidentas.
Tačiau po tokios diplomatijos Putinas, atrodo, nusprendė nepamiršti JAV ir įspėti.
„Statyti į pavojų Rusijos-JAV santykius tam, kad tarptautinėje arenoje užsidirbtumėte papildomų taškų... Aš tai laikau žalingu ir neproduktyviu elgesiu. Tai jau nėra juokinga. Jei kas nors nori konfrontacijos, tai nėra mūsų pasirinkimas, bet tai reiškia, kad bus problemų“, - rėžė V. Putinas.
JAV ir Rusijos santykiai sudėtingesni nei bet kada tapo po to, kai Rusija niekaip nenutraukė Sirijos ir Alepo miesto bombardavimo. Rusijos pajėgos tvirtina, kad buvo sukurti keturi saugūs koridoriai, kuriais civiliai gali pasitraukti iš miesto ir du koridoriai, skirti kovotojas. Jie kaltina „Islamo valstybės“ teroristus, kad šie trukdo civiliams išvykti ir naudoja juos kaip gyvuosius skydus. Rusija taip pat aiškina, kad tragiško likimo Alepo miestui teikia humanitarinę pagalbą iš Armėnijos ir Serbijos – tačiau ji dažniausiai patenka į teroristų rankas. Galiausiai rusai tvirtina, kad jie amerikiečiams pateikė pasiūlymą, kaip sukurti saugų kelią į Alepą humanitariniams konvojams, bet JAV tariamai atmetė šį pasiūlymą.
Vertinant visus šiuos teiginius, nereikia pamiršti, jog praėjusią savaitę Rusija pranešė apie savo raketą su atomine galvute, kuri yra pakankamai galinga sunaikinti tokio dydžio šalį kaip Prancūzija. Be to, šiuo metu Rusijos karinių laivų flotilė juda Sirijos krantų link.