Pagrindiniu šventės akcentu – šalia Indijos premjero Narenda Modi, sėdintis ir spalvingu paradu besimėgaujantis, JAV prezidentas eilinį sykį atkreipė pasaulio žiniasklaidos dėmesį.
JAV prezidentas visos ceremonijos metu kramtė kramtomąją gumą.
Pernai priėmimo Kinijoje metu B. Obama taip pat sukėlė „tarptautinį skandalą“, kai buvo paviešintas vaizdo įrašas su gumą kramtančiu prezidentu. Taip pat 2011-aisiais G-20 susitikime Prancūzijoje, 2014-ųjų liepos 7 „D-Day“ (Sąjungininkų išsilaipinimo Normandijoje diena) minėjime, 2013-ųjų inauguracijos metu ir daugelyje kitų vietų.
Įvairaus lygmens ekspertų „Twitter“ žinutės, „Facebook“ komentarai, ir žiniasklaidos dėmesys. Atrodytų, kad JAV prezidento elgesys yra šokiruojantis ir vertas ne mažiau žiniasklaidos dėmesio, negu buvusio Rusijos prezidento Boriso Jelcino „girtos kalbos“ išvykų į užsienį metu. Tačiau tokiam elgesiui yra viena priežastis – B. Obama yra „rūkalius su 30 metų stažu“, prieš 5 metus nusprendęs atsikratyti žalingo įpročio.
Dar 2011-ais, prezidento žmona Michelle Obama žiniasklaidai pasakojo, kad 30 metų rūkęs prezidentas tuo metu jau daugiau nei 12 mėnesių yra „švarus“. Pats B. Obama retai kalba apie savo įprotį. 2009-aisiais jis yra minėjęs, kad „kartais palūžta ir užsirūko“. Tačiau tikino, kad yra jau 95 proc. „išsigydęs“ nuo šio įpročio.
JAV prezidento kramtoma niekuo nesusijusi su užgaida, etiketo nežinojimu ar kažkokių kultūrinių ypatumų. Kramtoma su nikotinu yra nuolatinės jo „gyvenimo kovos“ – mesti rūkyti, pasekmė.