Buvęs Londono meras, kurį daugelis laiko labiausiai tikėtinu kandidatu pakeisti atsistatydinti nusprendusį konservatorių premjerą Davidą Cameroną, sakė, kad Britanijos bendradarbiavimas su Europa bus „intensyvinamas“, nors šalies piliečiai nubalsavo už pasitraukimą iš ES. „Noriu kuo aiškiausiai pabrėžti, kad Britanija yra Europos dalis“, – B.Johnsonas rašo savo skiltyje dienraštyje „The Daily Telegraph“.
B.Johnsonas aiškino, kad nėra jokios būtinybės skubinti Britanijos pasitraukimą iš Europos Sąjungos, taip pat nesureikšmino perspektyvos, kad Škotija nuspręs atsiskirti nuo Jungtinės Karalystės. „Vienintelis pokytis, kuris nebus vykdomas strimgalviais – kad Jungtinė Karalystė atsiribos nuo ES nepaprastos ir neskaidrios teisėkūros sistemos, – pabrėžė jis. – Šioje šalyje gyvenančių ES piliečių teisė bus visiškai ginamos; tas pats taikytina Britanijos piliečiams, gyvenantiems ES.“
„Britanijos žmonės toliau galės lankytis ES ir ten dirbti, keliauti, studijuoti, pirkti namus ir įsikurti“, – rašė politikas.
Britai 52 proc. prieš 48 proc. balsų pritarė pasitraukimui iš Europos Sąjungos, o šis plebiscitas smarkiai supurtė finansų rinkas, paskatino trauktis D.Cameroną ir privertė pasaulio lyderius dirbti krizės režimu.
Tačiau B.Johnsonas teigė, kad Britanija, tapusi pirmąja iš 28 Bendrijos šalių, nubalsavusia už pasitraukimą, išlaikys glaudžius ryšius su Europa. „Toliau vyks intensyvus ir intensyvėjantis europinis bendradarbiavimas bei partnerystė daugybėje sričių: meno, mokslo, universitetų ir aplinkos gerinimo“, – aiškino jis.
B.Johnsonas taip pat paragino „Brexit“ šalininkus „statyti tiltus“ su tais, kurie balsavo, kad Britanija liktų ES narė per ketvirtadienį vykusį referendumą, smarkiai supriešinusį visuomenę. „Jie yra mūsų kaimynai, broliai ir seserys, kurie aistringai tiki tuo, ką mano esant teisinga, – pažymėjo jis. – Privalome ištiesti ranką, privalome išgyti, privalome statyti tiltus, nes aišku, kad kai kurie jaučia nerimą, netektį ir sutrikimą.“
Kita vertus, jis pripažino, kad per referendumo kampaniją skambėję pernelyg sutirštinti perspėjimai lėmė „grėsmingos nuojautos atmosferą“. „Namuose ir užsienyje neigiami padariniai smarkiai perdedami, o šviesioji pusė ignoruojama“, – skundėsi politikas.
Jis taip pat reagavo į Škotijos vyriausybės vadovės Nicolos Sturgeon pareiškimą, kad „labai tikėtina“, jog jos regionas per ateinančius dvejus metus surengs naują referendumą dėl savo nepriklausomybės, nes dauguma škotų balsavo už pasilikimą Europos Sąjungoje. „Surengėme vieną Škotijos referendumą 2014-aisiais, o aš nepastebiu jokio realaus troškimo, kad artimiausiu laiku įvyktų kitas“, – sakė B.Johnsonas.
„Nereikia nė sakyti, kad mums bus daug geriau kurti naujus ir geresnius ryšius su ES, pagrįstus veikiau laisva prekyba ir partneryste, o ne federaline sistema“, – pažymėjo jis.