Kremliaus pareiškime sakoma, kad abi šalys, kurios glaudžiai bendradarbiauja prekybos ir energetikos srityse, vykdo „realias diskusijas“ dėl Vengrijos Pakšo elektrinės pajėgumų didinimo.
Pareiškime nurodoma, kad Pakšo elektrinė pagamina 40 proc. energijos, suvartojamos šioje buvusioje Varšuvos pakto valstybėje.
Priduriama, kad Rusija tiekė maždaug 80 proc. Vengrijoje suvartojamos naftos ir 75 proc. gamtinių dujų.
„Derybos su Vengrija pasiekė savo aktyviąją stadiją“, – naujienų agentūrai „Interfax“ sakė Rusijos valstybinės atominės energetikos korporacijos „Rosatom“ vadovas Sergejus Kirijenka.
Vengrų dienraštis „Nepszabadsag“ pranešė, kad per V.Orbano vizitą Budapeštas ir Maskva tikriausiai pasirašys tarpvyriausybinį susitarimą dėl minėtos elektrinės išplėtimo.
Pakšo kompleksą valdo Vengrijos valstybinė kompanija MVW, kuri taip pat importuoja gamtines dujas iš „Gazprom“ ir norėtų derėtis su šia Rusijos energetikos gigante dėl kainų sumažinimo.
Vengrijos parlamentas 2009 metais pritarė sprendimui prie keturių jau veikiančių Pakšo reaktorių pridėti dar du.
Prancūzų kompanija „Areva“, JAV kompanija „Westinhouse“ ir Japonijos bei Pietų Korėjos elektros tiekėjai anksčiau reiškė norą siekti kontrakto dėl vengrų elektrinės išplėtimo.
Tačiau „Nepszabadsag“ pranešė, kad Rusijos „Rosatom“ yra vienintelis potencialus pretendentas, norintis pasiūlyti išankstinį finansavimą.
Bet koks susitarimas su Rusija galėtų išprovokuoti Vengrijoje kritiką V.Orbano atžvilgiu, nes dar nebuvo pradėtas joks oficialus konkursas dėl elektrinės išplėtimo.
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.