Vatikanas antradienį pasveikino naują būdą, kaip gauti kamieninių ląstelių nenaudojant žmogaus embrionų, ir pavadino jį svarbiu pasiekimu, kuris gali padėti medicinos mokslo tyrimams nesikirsdamas su katalikiškoms pažiūroms.
Pasak kardinolo Javiero Lozano Barragano (Chavjero Losano Baragano), Vatikano Popiežiškosios sveikatos apsaugos darbuotojų sielovados tarybos pirmininko, šis atradimas parodė, kad medicinos pažanga įmanoma nenaikinant žmogaus embrionų.
Jungtinių Valstijų tyrėjai sekmadienį pranešė, kad kamieninės ląstelės, aptinkamos vaisių gimdoje supančiuose vandenmaišio vandenyse, savo savybėmis beveik prilygsta iš embrionų gautoms kamieninėms ląstelėms ir yra tinkamos kurti prisitaikančiąsias ląsteles, kurios, kaip tikisi mokslininkai, vieną gražią dieną iš esmės pakeis mediciną.
Katalikų Bažnyčia ir kitos religinės organizacijos griežtai kritikuoja dažniausiai naudojamą metodą kamieninėms ląstelėms gauti - jų ėmimą iš žmogaus embrionų, kadangi teigia, jog žmogaus gyvybė prasideda nuo apvaisinimo akimirkos, ir šie organizmai taip pat yra žmonės.
"Man labai džiugu regėti šią mokslo srities pažangą žmonijos labui", - antradienį Vatikano radijui sakė J.L.Barraganas. Jis pažymėjo, kad tai nedaro žalos "donoro gyvybei".
Pirmadienį duodamas interviu Italijos dienraščiui "La Stampa" kardinolas pavadino šį atradimą "labai svarbiu ir etiškai priimtinu žingsniu pirmyn", žengtu ieškant ląstelių, kurios gali suformuoti raumenų, kaulų ir kitų organų ląsteles, galinčias pakeisti pažeistas savo pirmtakes.
Anot J.L.Barragano, Vatikanas neprieštarauja kamieninių ląstelių tyrimams apskritai. "Bažnyčia nėra tamsuoliška ir visuomet pasirengusi pasveikinti tikrą mokslinę pažangą, kuri nekelia grėsmės gyvybės šaltiniams ir jais nemanipuliuoja, - teigė kardinolas. - Mūsų kaip Bažnyčios tikslas nėra nei supriešinti retoriką (tai yra, tikėjimą) su laboratorija (arba mokslu), nei paversti mokslą tikėjimu".