Viso pasaulio žiniasklaida atkreipė dėmesį į pirmadienio popietę Maskvos Domodedovo oro uoste įvykusį teroro aktą. Apžvalgininkai, analizuodami galimas išpuolio priežastis ir pasekmes, negailėjo kritikos Rusijos valdžiai ir jos vykdomai politikai.
Taip pat skaitykite:
Teroro išpuolį įvykdžiusio mirtininko galvą nusiuntė ekspertizei
Kaukazo musulmonų lyderis prakeikė sprogimo oro uoste organizatorius
Paviešintas žuvusiųjų per teroro išpuolį Maskvoje sąrašas
Sprogimo liudininkai: išsigelbėjęs milicininkas buvo apkibęs kūnų likučiais
Kaukazo regionas ir nuolatinė jo konfrontacija su juo Rusijai tapo tikru prakeiksmu. Be to, stebina ir specialių jų tarnybų neveiksnumas: apie galimą teroro aktą ir tai, kur jis planuojamas įvykdyti, žinių turėta jau prieš kurį laiką, tačiau jokių atsargumo priemonių nesiimta.
Leidinyje „Slate“ pastebima, kad pasaulyje be Rusijos yra dar viena šalis, kur nuolat tvyro pavojus ir teroro grėsmė. Tai Izraelis, tačiau ten ir į didesnį prekybos centrą nepakliūsi be patikrinimo, o Maskvoje net oro uostuose pilna betvarkės.
„The New York Times“ kalbinti specialistai pripažįsta, kad absoliutaus saugumo užtikrinti neįmanoma. Vis dėlto tos priemonės, kurių buvo imtasi – akivaizdžiai nepakankamos.
Amerikiečių savaitraštis „Time“ sukritikavo aukščiausių Rusijos vadovų – prezidento Dmitrijaus Medvedevo ir premjero Vladimiro Putino – elgesį tragedijos akivaizdoje. V. Putinas, iš kiekvieno ankstesnio teroro akto darydavęs viešųjų ryšių akciją, šįkart pritilo ir tribūną užleido D. Medvedevui, kuris pasirodė kaip „ne toks išradingas oratorius“. Rusijos žmonės taip ir nesulaukė tokiai situacijai deramos savo vadovų reakcijos.
Apskritai sprogimas Domodedovo oro uoste – antausis Maskvai ir jos vykdomai politikai. Įtampa Kaukazo regione ne tik nemažėja, bet akivaizdžiai auga. Pareiškimai, kad terorizmo grėsmė kontroliuojama, subliuško akimirksniu.
Po ankstesnių atakų pasekmes aštriai pajusdavo regionai, iš kurių būdavo kilę teroristai: ten suaktyvėdavo Rusijos jėgos struktūrų veikla, prasidėdavo teroristų „raganų medžioklė“. Taip pat būdavo surandami „kaltieji“ vidaus sistemoje ir lėkdavo jų galvos.
D. Medvedevas antradienį jau pareikalavo nubausti šalies vidaus reikalų ministerijos ir Federalinės saugumo tarnybos pareigūnus, atsakingus už saugumą Domodedovo oro uoste, informuoja „RIA Novosti“. Jis nurodė Federalinei saugumo tarnybai nustatyti, kas pačioje tarnyboje buvo atsakingi už oro uosto saugumą, ir nurodė vidaus reikalų ministerijai parengti siūlymų, kaip nubausti tuos, kurie nesugebėjo užtikrinti saugumo.
Tai – Rusijos vadovų veiksmų šablonas. Dabar kyla klausimas, ko valdžia imsis toliau: ar toliau suksis savo ydingame politikos rate, ar pagaliau ryšis imtis kokių nors realių permainų Kaukazo regione? Kad ir ką darytų, pašlijusį Kremliaus autoritetą ir žmonių pasitikėjimą atgauti lengva nebus.
Įspėjame, kad vaizdo medžiaga gali šokiruoti.
Liudininko nufilmuoti kadrai iškart po sprogimo Domodedovo oro uoste: