Straipsnio pradžioje Putinas pažymi, kad prieš rinkimus jam būtina išsakyti savo poziciją dėl tam tikrų klausimų. Pirmasis iš šių klausimų – Rusijos politinės sistemos vystymasis. Pasak Putino, revoliucijos, o ne palaipsninio vystymosi pasirinkimas, yra nuolat besikartojanti Rusijos problema – jėgos, kurios dabar siekia kardinalių valdžios pokyčių, neturi jokios aiškios ateities programos: „Šiandien kalbama apie įvairias politinio proceso atnaujinimo formas. Tačiau dėl ko siūloma tartis? Dėl to, kaip formuoti valdžią? Atiduoti ją „geresniems“? O kas toliau? Ką gi tada darysim?“, – klausia Putinas.
Po šių pamąstymų Putinas aprašo savo mintis apie Rusijos ekonomiką ir visuomenę posovietiniu laikotarpiu, išryškindamas pagrindinius iššūkius. Pažymima, kad pasaulinė ekonomika turi problemų, o „destruktyvios jėgos“, bandančios „eksportuoti“ demokratiją, kelia grėsmę viso pasaulio saugumui.
Galiausiai, Putinas teigia, kad pereinamasis laikotarpis po SSRS žlugimo Rusijai jau pasibaigė, pažymėdamas savo vaidmenį šiame procese. Pasak Putino, būtent jo suformuota „bendraminčių grupė“ sugebėjo išvesti Rusiją iš pilietinio karo akligatvio, perlaužė terorizmo stuburą, atstatė teritorinį šalies vientisumą ir konstitucinę tvarką, atgaivino ekonomiką ir užtikrino jos aukštus augimo tempus. Būtent dėl to, įsitikinęs Putinas, jis turi būti dar kartą išrinktas Rusijos prezidentu.
Putinas, kuris buvo Rusijos prezidentu nuo 2000 iki 2008 metų, apie savo ketinimus vėl dalyvauti rinkimuose pranešė 2011 metų rugsėjį. Rinkimai įvyks šių metų kovo 4 dieną.
Taip pat skaitykite:
V. Putinui gali būti uždrausta atvykti į Londono olimpines žaidynes