Pirmiausia buvo paskelbtas verdiktas. Tuomet sekė netikėjimas, o galiausiai prasiveržė visuotinis nepasitenkinimas. Idėja, kad žmogus, atsakingas už tūkstančių kitų žmonių mirtis, jau po 19 metų gali vaikščioti laisvėje atrodo nepakeliama daugeliui Pol Poto valdymo eros siaubus išgyvenusių Kambodžos gyventojų.
Mažiausiai vienas žmogus pirmadienį teismo salę paliko pasibaisėjęs teismo sprendimu.
Chumas Mey turi teisę jausti kartėlį dėl tokio tribunolo sprendimo. Jis buvo kalinamas liūdnai pagrsėjusiame kalėjime S-21, kurį valdė Kaingas Guekas Eavas. Vyras buvo reguliariai kankinamas, o jo žmona ir vaikai buvo nužudyti.
Dabar jis yra vienas iš nedaugelio išgyvenusių šio kalėjimo kalinių, kurių buvo mažiausiai 15 tūkst..
Ant teismo laiptų Chumas Mei reiškė nusivylimą teismo sprendimu.
„Aš klausiu, ar Kambodžos gyventojai yra laimingi ir ar pasaulis yra laimingas, kad mirė milijonai žmonių, gausybė pinigų buvo išleisti šiam teismui, tačiau nusikaltėlis bus laisvas jau po 19 metų? Aš tuo nepatenkintas“ - teigė jis.
Šimtai žmonių iš visos Kambodžos susirinko pažiūrėti, kaip bus skelbiamas nuosprendis Kaingu Guekui Eavui. Dauguma jų buvo patys asmeniškai patyrę Pol Poto valdymo eros siaubus.
Laikinai prie teismo rūmų pastatytoje kavinėje, musulmonai teismo nuosprendžio klausėsi kartu su budistų vienuoliais. Atvirai ateistinis Raudonųjų khmerų režimas specialiai naikino abi šias grupes. Dar šimtai žmonių susigrūdo pačiuose teismo rūmuose.
Kaingas Guekas Eavas į visus susirinkusiuosius stovėjo atsukęs nugarą ir jo veidas buvo matomas tik per televizoriaus ekraną ar šone sėdintiems teisėjams.
Lemiamu momentu Kaingo Gueko Eavo veidas buvo rodomas tik iš toli, tad, kai buvo skaitomas nuosprendis, jo emocijų suprasti buvo neįmanoma. Tačiau labai lengva buvo suvokti, ką jaučia Theara Seng. Dar būdama vaikas, ji buvo laikoma Raudonųjų khmerų kalėjime kartu su savo motina ir dvyniais. Nė jos tėvas, nė motina Pol Poto eros neišgyveno.
Kalbant apie Kaingui Guekui Eavui skirtą nuosprendį, moters veide buvo matyti ir nusivylimas ir pyktis. Moteris teigė negalinti suprasti, kaip tiek gyvybių atėmęs žmogus galėjo sulaukti tokios trumpos bausmės – vienos gyvybės atėmimas buvo įvertintas tik 11 valandų kalėjimo. Moteris teigia, kad toks nuosprendis atims tikėjimą tribunolu ir jo galimybėmis įvykdyti teisingumą.
Priminsime, kad Kaingas Guekas Eavas pirmadienį buvo nuteistas 35 metams kalėjimo, bausmė netrukus buvo sutrumpinta 5 metais, nes būtent tiek laiko jis buvo laikomas suimtas neteisėtai. Galiausiai jis už grotų jau yra praleidęs 11 metų, tad iš viso jam kalėti liko 19 metų.