Ji taip pat perspėjo dėl galimo „Islamo valstybės“ grupuotės prisikėlimo Sirijoje, pasakydama, kad tam „negalima leisti“ įvykti.
Kalbėdama po Ankaroje įvykusių derybų su prezidentu Recepu Tayyipu Erdoganu, kurio vyriausybė nuolat palaiko dialogą su grupuote „Hayat Tahrir al-Sham“ (HTS), ji sakė, kad ES ims pati aktyviau palaikyti ryšius su šia B. al-Assadą nuvertusia grupuote.
„Dabar turime aktyviau palaikyti ir tęsti tiesioginius santykius su HTS ir kitomis grupuotėmis“, – pasakė ji.
Europos šalys nesugeba suderinti savo pozicijos dėl HTS, susijusios su Sirijoje veikiančiu grupuotės „Al-Qaeda“ filialu. Daugelis Vakarų šalių šią grupuotę laiko teroristine, nors pastaruoju metu apie ją ima kalbėti švelnesniu tonu.
Šią savaitę ES į Siriją pasiuntė vyresniojo rango diplomatą, kad galėtų tiesiogiai palaikyti santykius su laikinąja vyriausybe.
Turkija šeštadienį vėl atidarė savo ambasadą Damaske, tą patį po „konstruktyvių“ derybų su naująja valdžia ketina padaryti ir ES, antradienį pasakė šalių bloko užsienio politikos vadovė Kaja Kallas.
Ankaroje U. Von der Leyen taip pat perspėjo, kad „Islamo valstybės“ džihadistai vėl gali pradėti kelti galvas Sirijoje.
„Grupuotės „Daeš“ atgimimo rizika... tikrai egzistuoja. Mes negalime leisti, kad tai įvyktų“, – sakė ji, „Islamo valstybę“ pavadindama jos arabišku akronimu.
Turkija nuo 2016 m. Sirijoje įvykdė keletą karinių operacijų prieš „Islamo valstybės“ ekstremistus ir kurdų pajėgas, kurias ji laiko „teroristinėmis grupuotėmis“.
R. Erdoganas dažnai kartoja, kad jo vyriausybė niekada neleis palei sieną su Sirija atsirasti „teroristų koridoriui“, o U. Von der Leyen pripažino, kad „būtina spręsti Turkijai susirūpinimą pagrįstai keliančius klausimus“.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!