Rinkimų stebėjimą organizavęs ir dėl priešgaisrinio saugumo pažeidimų uždarytas universitetas galės veikti tik nuomojamose patalpose.
Triukšmą dėl Sankt Peterburge veikusio Europos universiteto uždarymo įžiebė priešgaisrinės apsaugos inspektoriai.
Pagal jų išvadas sausio 18 dieną teismas liepė pašalinti 52 priešgaisrinės saugos trūkumus ir trims mėnesiams užplombavo universiteto patalpas, rašo „Kommersant“.
Trečiadienį miesto valdžia sutiko įstaigai išduoti laikiną licenciją vykdyti studijas kokioje nors nevalstybinėje mokslo įstaigoje.
Universiteto vadovybė, pašalinusi 19 priešgaisrinių trūkumų, pareiškė, kad kitus sutvarkyti per trumpą laiką neįmanoma, o tokių griežtų sankcijų taikymas yra susijęs su priešrinkiminėmis intrigomis.
Teigiama, kad universiteto problemos prasidėjo ne dėl saugumo reikalavimų nepaisymo, o būtent dėl valdžios politinių įgeidžių ignoravimo.
Anot universiteto darbuotojų, nemalonumai prasidėjo, kai įstaiga pradėjo Europos Sąjungos finansuojamą Rusijos prezidento rinkimų stebėjimo programą. Ji taip pat buvo valdžios sustabdyta.
Dėl politinio šios istorijos atspalvio buvo baimintasi, kad privatininko, drįsiančio išnuomoti savo patalpas, gali neatsirasti.
Tačiau universiteto puslapyje skelbiama, kad susitarimas su viena mokslo įstaiga jau pasirašytas. Tiesa, pats universiteto rektorius dienraščiui „Kommersant“ netikėtai tai neigė.
Kai kurios Rusijos mokslo įstaigos vicepremjerui Dimitrijui Medvedevui, švietimo ministrui bei kitiems pareigūnams išsiuntė reikalavimą leisti Europos universitetui tęsti studijas savo patalpose. Elektroninę peticiją taip pat pasirašė trys tūkstančiai Vakarų mokslininkų.