UNICEF vykdomoji direktorė Catherine Russell teigė, kad nuo spalio 7-osios, kai „Hamas“ užpuolė Izraelį, Gazos Ruože žuvo daugiau kaip 5,3 tūkst. vaikų, t. y. – 40 proc. visų žuvusiųjų.
„Tai precedento neturintis atvejis, – sakė ką tik iš pietinės Gazos Ruožo dalies grįžusi UNICEF vadovė. – Negaliu pamiršti to, ką mačiau ir girdėjau.“
C. Russell palankiai įvertino trečiadienį pasiektą Izraelio ir „Hamas“ susitarimą dėl paliaubų, abiem pusėms susitarus dėl keturių dienų humanitarinės pertraukos mainais į 50 įkaitų paleidimą Gazos Ruože.
Izraelio ir „Hamas“ karas kilo po netikėto palestiniečių islamistų grupuotės išpuolio Izraelyje spalio 7 dieną, kai žuvo apie 1,2 tūkst. žmonių.
Manoma, kad „Hamas“ ir kitos palestiniečių kovotojų grupuotės Gazos Ruože įkaitais laiko apie 240 izraeliečių ir užsieniečių.
Izraelis į spalio 7-osios išpuolį atsakė masiniais bombardavimais ir antžeminėmis operacijomis Gazos Ruože, per kurias, „Hamas“ valdomos Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, jau žuvo 14,1 tūkst. žmonių, įskaitant tūkstančius vaikų.
Tačiau C. Russell teigė, kad humanitarinių pertraukų negana, ir paragino „skubiai skelbti humanitarines paliaubas ir nedelsiant sustabdyti šias žudynes“.
„Kad vaikai išgyventų (...), kad humanitarinės pagalbos darbuotojai galėtų likti ir veiksmingai teikti pagalbą (...), humanitarinių pauzių paprasčiausiai nepakanka“, – sakė ji.
C. Russell sakė, kad dar 1,2 tūkst. vaikų, kaip manoma, liko po subombarduotų pastatų griuvėsiais arba yra dingę be žinios.
„Be bombų, raketų ir apšaudymų, Gazos Ruožo vaikams gresia didžiulis pavojus dėl katastrofiškų gyvenimo sąlygų“, – pridūrė C. Russell.
„Milijonui vaikų (arba visiems teritorijoje gyvenantiems vaikams) dabar trūksta maisto ir netrukus gali kilti katastrofiška mitybos krizė“, – teigė ji.
UNICEF apskaičiavo, kad per ateinančius mėnesius Gazos Ruože vaikų ūmus mitybos nepakankamumas gali padidėti beveik 30 proc.
JT Saugumo Taryboje taip pat kalbėjo Jungtinių Tautų gyventojų fondo (UNFPA) vykdomoji direktorė Natalia Kanem (Natalija Kanem), kuri atkreipė dėmesį į sunkią Gazos Ruožo nėščių moterų padėtį. Tikėtina, kad per ateinantį mėnesį apie 5,5 tūkst. moterų gimdys siaubingomis sąlygomis.
„Akimirką, kai atsiranda nauja gyvybė, tai, kas turėtų būti džiaugsmo akimirka, užgožia mirtis ir destrukcija, siaubas ir baimė“, – sakė N. Kanem.
O arabės moterys ir 13 metų vaikai nemoka šaudyti?