Iš jo kreipimosi į dešimtis tūkstančių demonstrantų, susirinkusių Nepriklausomybės aikštėje, taip ir netapo aišku, ar opozicija priima prezidento Viktoro Janukovyčiaus pasiūlymą opozicijai užimti ministro pirmininko postą ir taip išspręsti šalį krečiančią politinę krizę.
"Mūsų reikalavimas yra surengti prezidento rinkimus šiais metais“, - sakė jis protestuotojams po to, kai prezidentas pasiūlė opozicinės partijos „Tėvynė“ frakcijos parlamente vadovui Arsenijui Jaceniukui tapti premjeru.
„Janukovyčius sutiko su dauguma mūsų reikalavimų. ... Mes nenusileisime, bet derybos tęsis“, - sakė V.Klyčko, kuris kartu kitais opozicijos lyderiais dalyvavo tris valandas užtrukusiuose derybose su V.Janukovyčiumi.
Pats A.Jaceniukas, buvęs užsienio reikalų ministras ir parlamento pirmininkas, pareiškė, kad opozicija esanti pasirengusi perimti vadovavimą šaliai, bet tiesiai neatsakė, ar jis nedelsiant sutinka perimti vyriausybės vadovo postą iš dabartinio premjero Mykolos Azarovo.
„Mes nebijome prisiimti atsakomybės dėl Ukrainos ateities. Mes prisiimame atsakomybę ir esame pasirengę atvesti šalį į Europos Sąjungą“, - sakė A.Jaceniukas ir pažymėjo, kad tik „žmonės nuspręs, kam turi atitekti valdžia Ukrainoje“.
Kaip nurodė V.Janukovyčius, jei A.Jaceniukas sutiktų užimti premjero postą, tuomet būtų priimtas sprendimas dėl vyriausybės atsistatydinimo.
Eiliniai prezidento rinkimai turėtų būti surengti 2015 metų pradžioje.
Savo ruožtu nacionalistų lyderis Olehas Tiahnybokas, vadovaujantis dešiniajai partijai „Svoboda“ („Laisvė“), pareiškė protestuotojams, kad "kova tęsis“ ir paragino visus ukrainiečius rinktis į Nepriklausomybės aikštę protestuoti.
V.Janukovyčiaus pasiūlymas opozicijai perimti vadovavimą vyriausybei ir padaryti pakeitimų konstitucijoje dėl prezidento įgaliojimų sumažinimo yra kol kas rimčiausias mėginimas užbaigti krizę, kuri išprovokavo nuožmius gatvių susidūrimus, pareikalavusius mažiausiai trijų žmonių žūties.
Netikėtas prezidento pasiūlymas, kaip atrodo, yra ir nuolaida opozicijai, ir mėginimas ją suvaržyti.
Jei A.Jaceniukas sutiktų tapti premjeru, protestuotojai galėtų jį apkaltinti išdavyste, tačiau jei jis atmestų šį kompromisą, jis pasirodytų esąs užsispyręs ir nenorintis spręsti krizės tol, kol nebus patenkinti visi opozicijos reikalavimai.
Opozicija reikalauja V.Janukovyčiaus atsistatydinimo, pirmalaikių rinkimų ir prieš protestuotojus nukreiptų drakoniškų įstatymų, kurie sukėlė didžiulį pasipiktinimą, atšaukimo.
V.Janukovyčiaus antradienį sušaukė neeilinę parlamento sesiją ir nurodė, kad per ją gali būti apsvarstytas šių įstatymų atšaukimo klausimas.
„Antradienis bus Paskutinio teismo diena“, - pareiškė miniai Nepriklausomybės aikštėje A.Jaceniukas ir pridūrė, kad opozicija netiki „nė vienu žodžiu“, kurį sako valdžia.
„Mes netikime nė vienu žodžiu. Mes tikime tik veiksmais ir rezultatais“, - sakė jis.
Protestuotojai Nepriklausomybės aikštėje sakė esantys nusiteikę skeptiškai dėl valdžios mėginimų rasti kompromisą.
„Nemanau, kad Janukovyčiaus pasiūlymai pakeis situaciją“, - sakė vairuotojas iš vakarinio Lvovo miesto Mironas Kocuba.
„Žmonės nesutiks su derybų rezultatais be Janukovyčiaus atsistatydinimo. Šia valdžia negali pasitikėti“, - sakė jis.
Savo ruožtu studentė iš Kijevo Iryna Pavlenko sakė „Absurdiška, kad po viso to, ką padarė valdžia, ji nustato mums sąlygas, kaip išeiti iš krizės.“
„Baisu galvoti apie karinius veiksmus, bet mano draugai yra nusiteikę ryžtingai“, - pridūrė ji.