Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
× Pranešti klaidą
vyksta geopolitinis zaidimas,tai juokinga,kad desimt kartu didene ekonomika turinti ES,su 500ml zmoniu rinka,galetu nusileisti saliai,kuri ne tik atsilieka visais parametrais,bet nepaisant aukstu naftos kainu,jau pradejo stagnuoti.Truputi pasistengti ir jie jau netures uz ka papirkineti istisas valstybes,bet ir uz ka moketi pensijas.Idemiausiai sia situacija stebi Gruzija ir Moldova ir ES impotentai jau privalo tureti plana,kaip atmusti Kremliaus norus ir ten viska kontroliuoti.
Taip vadinamos opozicijos, kitaip tariant ES finansuojamų maištininkų ir betvarkės kūrstitojų, tikslas suskaldyti valstybę ir priversti kapituliuoti Ukrainos teisėtai išrinktą valdžią. Tai naudinga tik ES klerkams, kad Briuselis per statitinius galėtu valdytu turtingą šalies pramonę ir finansus. Kitaip tariant nori pakartoti 1917 m. rusijos scenarijų. Kai viena valdžia nesugebėjo suvaldyti situacijos, o kitos pagrindinis tikslas nesvarbu kokia kaina ateiti į valdžią . Tačiau galutiniame rezultate bus kaip visada, paprastų žmonių interesais bus nepaisoma.
balsas.lt tapo visiskas s.... reklamos auka, neimanoma nei skaityti, nei matyti, isbraukiu
O gal Ukrainoje vyksta tokie patys cirkai kaip pas mus 1991-ais ? Biski vaidimų,biski ,,aukų",biski savo ,,didvyrių" ,o po to jau tiesiai į es okupaciją ?
Jau kelintą kartą Maidano revoliucijos metu buvo susidariusi situacija panaši į patinę. Tačiau, tai taip atrodo tik vizualiai. Kol viso V.Janukovyčiaus režimo galios jėgos vis dar yra visiškai jam pavaldžios, klausimas tik toks, ar išdrįs prezidentas jas pilnoje apimtyje panaudoti. Jeigu taip, tai būtų atkirsti visi keliai atgal ir tada jau reiktų laukti tik to, kad vidinė jėgos struktūrų galima priešprieša praneš apie save.
Lietuva savo mažesniame mastelyje panašią situaciją yra pergyvenusi. Ukrainoje po Oranžinės revoliucijos, prasidėjusi Maidano revoliucija rodo, kad ukrainiečiai nebuvo palaužti ir jiems laisvės siekis nuo Rusijos imperijos yra svarbus. Prasidėjusios santūrios derybos gali turėti pozityvų tęsinį. Tačiau tam reikalingi kompromisai iš abiejų pusių. Pakilimo vadų trio turi apsispręsti ir pasirinkti vieną savą reikalavimų pagrindinį taikinį. Reikalauti ir prezidento atsistatydinimo ir Rados rinkimų gali būti sunkiai įveikiamas barjeras. Nukreipus kompromisinius reikalavimus į vieną svarbiausią taikinį, galima sulaukti netgi paramos iš kito taikinio. Nežinau, kas Ukrainoje turi daugiau galių – Rada ar prezidentas? Reikalaujant kažko konkretaus verta suvokti kas pavojingesnis ir kas gali susitikti su kompromisais. Tai, kad revoliucija iš Maidano ir kitur nepasitraukė – labai įspūdingas faktas.
Žinoma, prezidentas V.Janukovyčius nori laimėti laiko ir bandys siūlyti tuos variantus, kurie išsaugotų ir jį ir radą. Netgi premjerą pasiūlė aukai. Tai visgi šis tas. Žinoma, tai tik politiniai žaidimai, bet tai kad jie vyksta rodo ir V.Janukovyčiaus gebėjimą manevruoti. Jam labai norėtųsi suskaldyti opoziciją, kurios tokių permainų metu niekad niekur nebūna vieningos. Tikėtis, kad jis pasiūlys prezidento rinkimus, gal ir galima, tačiau kada tai būtų. Opozicija žino, kad jėgos aikštėse šąlančių nėra begalinis. Jei entuziazmas aptirptų, režimas kaip mat pereitų į kontrapuolimą. Nors prezidento pasiūlymai nėra esminiai, tačiau ir jie leidžia tęsti derybas. O tai teikia vilčių, kad masinio teroro gali būti išvengta. Žvelgiant atidžiau, akivaizdu, kad būtent V.Janukovyčiaus rankose yra svarbiausi svertai, o opozicijai jis didžiausias kliuvinys. Ukrainos gyventojai turi teisę išsakyti savo valią rinkimuose. Kai kalbama apie priešlaikinius rinkimus – derybinių kompromisų neišvengti. Tik tuo keliu einant galima vykdyti demokratiją šalyje. Smurtas – tragedija, kurios privalu išvengti. To ir galima palinkėti Ukrainos žmonėms.
baisu sia viur man
REKLAMA
REKLAMA
Ukrainos lygtyje dar daug nežinomųjų