• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Robotai su granatsvaidžiais, kurie kaunasi su kvadrokopteriais – tokį vaizdą daugiau esame matę veiksmo filme nei tikrame mūšio lauke. Bet tokie susirėmimai jau vyksta Ukrainoje. 

Robotai su granatsvaidžiais, kurie kaunasi su kvadrokopteriais – tokį vaizdą daugiau esame matę veiksmo filme nei tikrame mūšio lauke. Bet tokie susirėmimai jau vyksta Ukrainoje. 

REKLAMA

Daugiau apie tai – TV3 Žiniose.

Paryčiais kovą išleidžia „tarakonais“ pramintus dronus. Rusai bandė prasiveržti pro ukrainiečių gynybą ir pasiekti Charkivo žiedą. Dabar okupantai skina savo veiksmų vaisius, nes šiandien patys ginsis nuo vienų moderniausių sausumos prietaisų, kuriuos ukrainiečiai neseniai pradėjo naudoti. 

„Šis dronas leidžia be žmogaus įsikišimo pristatyti krovinius – tiek sprogstamuosius, tiek nesprogius. Į vietą, kuri yra nesaugi žmonėms“, – pasakoja drono operatorius „Pan“. 

Vadinamojo „tarakono“ judėjimą kariai stebi gyvai. 

„Jų valdymas paprastesnis: jis nenukris, nes jau yra ant žemės. Sunkiau yra tai, kad jie gali įstrigti ar apsiversti. Kliūtis reikia pamatyti ir apeiti“, – paaiškina „Pan“. 

REKLAMA
REKLAMA

Šis sausumos dronas yra su nedidele platforma ant ratų ir gali nuvažiuoti ne vieną kilometrą kartu su sprogmenimis, prikimštais į galą. 

REKLAMA

Šios dienos taikinys – okupantų įrengtas apkasas. Dronas juda vis arčiau, sprogimas ir taikinys sunaikintas – užduotis buvo sėkmingai atlikta.

Vis didesnį dėmesį skiria sausumos dronams

Ukrainos gynėjai sako, kad vis didesnį dėmesį jie skiria ne orlaiviams, o sausumos dronams. Ir kovose vis dažniau naudoja antžeminius robotus. Svarbiausias tokių sistemų privalumas – žmonių gyvybių išsaugojimas, sako būrio vadas Bogdanas. 

REKLAMA
REKLAMA

„Pavyzdžiui, ta pati logistika – amunicijos, vandens pristatymas į vietą. Tą patį galima pasakyti apie užpuolimą. Juk jei robotas bus sunaikintas, po velnių, padarysime naują. Bet žmogaus jau nebepadarysi“, – sako sausumos dronų būrio vadas Bogdanas. 

Ukrainos kariai išbando įvairius skirtingus robotus, kurie yra modifikuojami, kad galėtų atlikti kovines misijas. Tiesa, jie nepigūs – vienas sausumos dronas gali kainuoti ir apie 6 tūkstančius eurų. Tačiau ir galimybių sąrašas – nemenkas. Jei kariams užduotis per pavojinga – tą gali padaryti robotas. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Tokių dronų efektyvumas yra žymiai didesnis nei žmonių. Nes žmonės yra biologinis organizmas. Jie eikvoja energiją, savo resursus. O robotas vienu kartu gali pervežti 8 sprogmenis.“, – teigia Bogdanas. 

Ukrainos inžinieriai bando įdiegti ginklus ant dronų platformų. Tiesa, okupantai tokius jau bando mūšio lauke, bet kol kas nesėkmingai. 

Kariai neslepia, kad darbo su sausumos robotais – daug. Juos reikia tobulinti ir paruošti mūšiui. Tačiau kai kalba eina apie žmonių gyvybes, Ukrainos gynėjai pasiryžę netausoti nei savęs, nei savo laiko.

Daugiau apie tai sužinokite aukščiau esančiame vaizdo įraše.

tv3.lt

Me (sralo chacholai)
Me (sralo chacholai)
Na chacholams dar reiktu sukurti nauja ginkla - spalines ir jas isleisti. Tarakonus jau turi. Su sitais dviem tikrai peremoga paeis pas nevykelius
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų