„Pasiruošimas pavasario kontrpuolimui beveik baigtas. Kai jis bus pradėtas, tikriausiai pietuose, tai bus lūžis konflikte. Tačiau rusai turėjo beveik šešis mėnesius paruošti dirvą ir sukurti kompleksinę gynybą. bus didžiulis išbandymas“, – pažymi leidinys.
Kaip rodo palydovinės nuotraukos, okupantai Pietų Ukrainoje pastatė daugiasluoksnę gynybą iš prieštankinių griovių, užtvarų, minų laukų ir apkasų. Ukrainos kariai turės kažkaip apeiti ar įveikti šias kliūtis neprarasdami puolimo tempo.
Antras veiksnys, galintis neigiamai paveikti Ukrainos kontrpuolimo sėkmę, yra netikėtumo faktoriaus nebuvimas. Skirtingai nuo puolimo Charkovo srityje, šį kartą priešo laukia Ukrainos ginkluotųjų pajėgų puolimas būtent pietuose. Dėl šios priežasties Ukrainos pajėgos turi pasiekti lemiamos sėkmės pirmąją puolimo dieną, mano leidinys.
„Ukrainos tikslas turėtų būti sukelti Rusijos karinės vadovybės paralyžių ir paniką tarp Rusijos eilinių“, – sakė Londone dirbantis šiuolaikinių karų specialistas Franzas-Stefanas Gady. Jis mano, kad idealus scenarijus yra šarvuotų pajėgų proveržis per ešelonuotą Rusijos gynybą pačioje silpniausioje vietoje ir greitas veržimasis į rusų užnugarį, siekiant kelti grėsmę valdymo centrams ir tiekimo centrams.
Trečias veiksnys, turėsiantis įtakos Ukrainos ginkluotųjų pajėgų atsakomojo puolimo rezultatams, yra Rusijos kariuomenės pranašumas ore.
„Vienas iš sėkmingos gynybos atributų yra sugebėjimas kontratakuoti, išbalansuoti besiveržiantį priešą ir priversti jį siųsti kariuomenę ten, kur jis norėtų. Rusų sugebėjimas tai padaryti efektyviai abejotinas. Tačiau rusai išlaiko aiškų pranašumą ore, o tai gali būti lemiama lėtinant Ukrainos pažangą“, – rašo CNN.