Tačiau tylusis A. Stephensas, atrodo, nenorėjo palikti 1979 m. įkurtos bendrovės, o laikraščiui „The Wall Street Journal“ sakė, kad šį sprendimą priėmė daugiausia dėl vėžio diagnozės.
„Pasiilgsiu ten dirbančių žmonių, – neseniai duodamas interviu žurnalui sakė jis. – Tai buvo tarsi maža šeima“.
A. Stephensas ilgai priešinosi išorės pastangoms įsigyti „Endeavor“, kuri buvo viena iš paskutinių nepriklausomų stambių naftos bendrovių turtingame Permio baseine vakarų Teksase. Tačiau tai pasikeitė, kai jam buvo diagnozuotas prostatos vėžys, pasakojo jis žurnalui.
Ši bendrovė – galinga jėga šalies energetikoje
Jis sakė, kad nusprendė neperleisti bendrovės savo dukrai Lyndal Greth, kuri yra bendrovės valdybos narė ir augina vaikus, o jo sūnus nebuvo šeimos verslo dalis, skelbia portalas „Business Insider“.
Dabar, sudarius sandorį su „Diamondback Energy“, kuris įveikė kitus garsius dalyvius, tokius kaip „ExxonMobil“ ir „ConocoPhillips“, bendrovė taps galinga jėga šalies energetikos srityje.
A. Stephensas gerai žinomas dėl savo neįkyraus stiliaus. Į darbą jis važinėjo seno modelio automobiliu „Toyota Land Cruiser“, o skraidė „Southwest Airlines“, pranešė „Journal“. Tai atspindi jo kuklumą ūkyje centriniame Teksase, kur augino žemės riešutus ir arbūzus, rašoma Teksaso universiteto Ostine absolventų profilyje.
Nepaisant didžiulio turto ir šlovės – jis dalyvavo TruTV realybės seriale „Juodasis auksas“ – jo karjeros trajektorija, regis, liko orientuota į pradinius siekius, kurie, pasak jo, buvo „uždirbti nuolatinį atlyginimą ir patogiai išeiti į pensiją“, teigia „UT Austin“.
Nežino, ką darys su savo milijardais
A. Stephensas savo sėkmę aiškino atvirumu naujoms idėjoms ir technologijoms, taip pat gręžimo strategija, kuri, kaip pranešė „Bloomberg“, padėjo jam išgyventi 2008 m. finansų krizę, kai daugelis kitų JAV operatorių žlugo.
„Naftos pramonėje yra gausu istorijų apie žmones, kurie kelis kartus susikrovė ir kelis kartus prarado turtus“, – sakė jis.
Žurnalo paklaustas, ką darys su naujai sukauptais milijardais, A. Stephensas atsakė, kad apie tai dar negalvojo.
Nuo to laiko „Endeavor“ pardavimas pakėlė A. Stephensą iš 130 į 77 vietą „Bloomberg“ milijardierių indekse. Jo grynoji vertė nuo praėjusių metų padidėjo 17,5 mlrd. JAV dolerių (16,1 mlrd. eurų) ir atsilieka tik nuo „Nvidia“ vadovo Jenseno Huango ir „Meta“ vadovo Marko Zuckerbergo.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!