Niujorke įsikūręs Žurnalistų apsaugos komitetas paskelbė ataskaitą ir prisidėjo prie Europos Sąjungos (ES) ir žmogaus teisių gynėjų kritikos dėl masinio Turkijos žurnalistų sulaikymo. Dauguma sulaikytųjų, kol jų bylos nagrinėjamos, yra kalinami. Apie du trečdalius sulaikytų žurnalistų rašė apie Turkijos pietryčius, kur gyvena daugiausia kurdai, o šalies vyriausybė kovoja su separatistais.
Žurnalistų apsaugos komitetas kritikavo R. Erdoganą, kuris viešai peikia žurnalistus, naudoja spaudimą, kad žurnalistai save cenzūruotų, ir reporteriams iškėlė tūkstančius baudžiamųjų bylų dėl „turkiškumo žeminimo“ ir panašių kaltinimų. Ataskaitoje Žurnalistų apsaugos komitetas teigia, kad Turkijos spaudos laisvė atsidūrė kritinėje padėtyje, nes šalyje galioja represiniai įstatymai, ir Baudžiamasis kodeksas valdžiai suteikia didžiulį pranašumą.
R. Edoganas į valdžią atėjo prieš dešimtmetį, didžiule persvara laimėjęs rinkimus. Jis valdė Turkiją šalies klestėjimo laikotarpiu, todėl Vakarų šalys jį vertina teigiamai. Bet R. Erdoganas sulaukia kritikos dėl autoritarinio valdymo stiliaus. Šimtai politikų, akademikų ir žurnalistų yra įkalinti ir kaltinami sąmokslais prieš valdžią.
R. Erdogano vyriausybė teigia, kad dauguma sulaikytųjų kalinami už su žurnalistika visai nesusijusius rimtus nusikaltimus, tarp jų priklausymą ginkluotoms teroristų grupuotėms.