JAV bendrovės į biudžetą sumokėjo daugiau negu kada nors iki tol, o lyginant su 2017-ųjų spaliu pokytis sudaro net 104 proc. Tokiam staigiam šuoliui atsirasti galimybės atsirado dėl Donaldo Trumpo sprendimo įvesti ar padidinti mokesčius plienui, aliuminiui ir Kinijoje gaminamoms prekėms, rašoma „Business Insider“.
Vien iš prekių, kurioms D. Trumpas pritaikė didesnius mokesčius, importo šių metų spalį JAV mokesčių pavidalu gavo 2,2 mlrd. dolerių.
Tiesa, tai pasižymi ir neigiamomis tendencijomis – JAV bendrovėse pastebimi investicijų lėtėjimas ir atleidimai, rašoma „Business Insider“.
Pats D. Trumpas savo „Twitter“ paskyroje džiaugėsi „dėl įvestų tarifų Kinijai pilnėjančiu JAV biudžetu“ ir perspėjo JAV įmones mokėti mokesčius į savo šalies biudžetą.
Maža to, yra paskaičiuota, kad nuo pats mokesčių sankcijų įvedimo gegužę JAV bendrovės iki lapkričio mėnesio sumokėjo 7,4 mlrd. dolerių mokesčių daugiau, negu iki tol.
„Lašas jūroje“
Nepaisant JAV vadovo teiginių, daugelis ekonomistų perspėja, kad didžioji šių išlaidų dalis tenka JAV bendrovėms, rašoma „Business Insider“. Vis daugiau įmonių skelbia apie apribotas investicijas, mažiau naujų darbo vietų, ar net atleidimus ir kitą veiklos siaurinimą. Gamintojai perspėja, kad ir toliau augant prekių gamybos kainai, vartotojai susidurs su kainų augimu.
Televizijos CNBC straipsnyje pažymima, kad tokios D. Trumpo pagyros yra „lašas jūroje“, skaičiuojant visą šalies biudžetą.
Remiantis fiskalinių metų pabaigos, kurie JAV baigėsi 2018-ųjų rugsėjį, rezultatais, JAV į biudžetą surinko 7 mlrd. dolerių daugiau mokesčių, negu per atitinkamą praėjusį laikotarpį. Tai yra vos 0.2 proc. skaičiuojant nuo milžiniško, 3,3 trln. dolerių JAV biudžeto.