Jeigu laimėtų JAV prezidento rinkimus, D. Trumpas galėtų suteikti lendlizo paramą, kurios vertė siektų 500 mlrd. dolerių ir atšauktų visus ribojimus Ukrainai tiekiamos ginkluotės klausimais. Be to, JAV įvestų „realias“ sankcijas, leisiančias priversti Maskvą sėsti prie derybų stalo, įsitikinęs D. Trumpo pirmosios kadencijos metu CŽA vadovavęs ir Valstybės sekretoriumi dirbęs M. Pompeo.
„Vietoje to, kad užkrautų dar vieną naštą JAV mokesčių mokėtojams, leiskite skolintis Ukrainai tiek, kiek jai reikia, kad įsigytų amerikiečių ginklų pergalei prieš Rusiją“, – rašė M. Pompeo „The Wall Street Journal“, aiškindamas, kaip galėtų atrodyti D. Trumpo planas išspręsti konfliktą Ukrainoje.
Buvęs aukšto rango JAV valdininkas taip pat mano, jog D. Trumpas įvestų „realias“ sankcijas Rusijai, kuris leistų nustatyti būsimo sandorio su Maskva rėmus.
JAV nepripažintų Rusijos okupacijos, kaip nepripažino Baltijos šalių okupacijos
Maža to, anot M. Pompeo, niekas nepripažintų Rusijos okupuotų Donbaso ir Krymo teritorijų. „Lygiai taip pat, kaip mes niekada nepripažinome Baltijos šalių prijungimo prie Sovietų Sąjungos ir nepripažinome Rytų Vokietijos Respublikos iki 1974-ųjų“, – pažymėjo jis.
Realizavus tokį planą karo veiksmai sustotų, o Ukraina gerokai sustiprintų savo gynybos pajėgas, pažymėjo M. Pompeo. Po to šalis pradėtų atstatymo procesą iš reparacijos, Rusijos centrinio banko įšaldytų aktyvų Vakaruose, o ne už JAV mokesčių mokėtojų pinigus.
Tarptautinės sankcijos Rusijai butų atšauktos tik tuomet, kai Ukraina įstotų į NATO bei Europos Sąjungą, paaiškino politikas.