• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Donaldo Trumpo spec. pasiuntinys Stevenas Witkoffas, palaikantis nuolatinį tiesioginį ryšį su Vladimiru Putinu, teigia, kad Rusija pretenduoja į okupuotas teritorijas, bet nebūtinai jas visas gautų susitarimo su Ukraina metu, o ukrainiečiams „mažiau rūpi rusakalbiai regionai“, rašoma „The Wall Street Journal“.

Donaldo Trumpo spec. pasiuntinys Stevenas Witkoffas, palaikantis nuolatinį tiesioginį ryšį su Vladimiru Putinu, teigia, kad Rusija pretenduoja į okupuotas teritorijas, bet nebūtinai jas visas gautų susitarimo su Ukraina metu, o ukrainiečiams „mažiau rūpi rusakalbiai regionai“, rašoma „The Wall Street Journal“.

REKLAMA

JAV prezidento atstovas spaudai interviu leidiniui teigė, kad V. Putinas yra „prisirišęs“ prie okupuotų Ukrainos teritorijų. Steve'as Witkoffas sakė, kad Rusija gali gauti kai kuriuos regionus, bet ne visus. Kurie tai galėtų būti regionai, ar V. Putinas jau atsisako kai kurių okupuotų teritorijų, nėra aišku.

„Šiais penkiais regionais domisi ir Rusija, ir Ukraina. Pagrindinė problema dabar yra ne besitęsianti Rusijos agresija, o Ukrainos nenoras atsisakyti šių žemių“, – sakė jis interviu laikraščiui.

Kaip pažymi WSJ žurnalistai, specialusis pasiuntinys užsiminė, kad Ukrainai „gali mažiau rūpėti kai kurie regionai, jei jie yra daugiausiai rusakalbiai“. Vėlgi, kol kas nėra aišku, ar tai JAV administracijos interpretacija, ar derybų su ukrainiečiais išdava.

WSJ pabrėžia prezidento V. Zelenskio pareiškimus, kad Kyjivas niekada nepripažins Rusijos okupacijos jokioje Ukrainos teritorijoje, ir šią poziciją palaiko didžioji dauguma ukrainiečių.

Dieną prieš tai Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pareiškė, kad „Witkoffas pradėjo laikytis Rusijos vystomos linijos“ ir kritikavo pasiuntinį, kad šis „viršija savo įgaliojimus“.

S. Witkoffas neseniai Sankt Peterburge susitiko su V. Putinu ir vėliau sakė, kad aptarė „penkias Ukrainos teritorijas“, kurias Maskva bando aneksuoti. Kartu S. Witkoffas sakė, kad po susitikimo su V. Putinu jis susidarė įspūdį, kokios yra Maskvos sąlygos siekiant nuolatinės taikos.

REKLAMA
REKLAMA

JAV spaudimas: arba susitariate, arba mes pasitraukiame

Tuo tarpu „Bloomberg“ rašo, kad JAV nori užtikrinti visišką ugnies nutraukimą Ukrainoje per kelias artimiausias savaites. JAV pareigūnai tai pareiškė per susitikimą su Europos lyderiais Paryžiuje.

REKLAMA

Europos pareigūnai savo ruožtu norėjo sužinoti, kokius veiksmus svarsto D. Trumpo administracija, jei nesulauks pažangos iš V. Putino, ir norėjo įtikinti Vašingtoną didinti spaudimą Maskvai.

JAV valstybės sekretorius Marco Rubio pasakė, kad jei karo Ukrainoje užbaigti nepavyks, Jungtinės Valstijos turės atsisakyti savo pastangų ir judėti toliau, pranešė CNN.

„Jei karo Ukrainoje užbaigti bus neįmanoma, turėsime su tuo susitaikyti ir judėti toliau“, – iki išvykdamas iš Paryžiaus žurnalistams pasakė jis.

„Tai ne mūsų karas. Mes jo nepradėjome. Jungtinės Valstijos pastaruosius trejus metus teikė pagalbą Ukrainai ir mes norime jį užbaigti, bet šis karas – ne mūsų“, – tęsė M. Rubio.

REKLAMA
Kaip tai karas ne jūsų, p-ydarai jūs
Kaip tai karas ne jūsų, p-ydarai jūs
JAV yra NATO narė. NATO apgavo Ukrainą netikrais pažadais priimti ją į NATO, dėl to Rusija pradėjo karą prieš Ukrainą - ir čia ne jūsų karas? Be jūsų NATO nė pirstelėti negali, klauso jūsų paliepimų. Esate apgailėtini py-darai. Jumis nuo šiol gali pasitikėti tik tokie pat debilai, kaip jūs patys. Užsipiskite, "partneriai". Kai yra tokie partneriai, tai ir priešų nebereikia.
Štai tau ir "amerika". Nė žodžio apie spaudimą Rusijai , kuri pradėjo karą ir užgrobė dalį Ukrainos; tik jau dalina Ukrainos žemes ruskiams, mat "putinas priirišęs prie tų teritorijų"??? Kur nuves toks nuolaidžiavimas grobikams ir žmogžudžiams? Pagal JAV trampo šaiką , tai ruskis yra teisus? Jiems mat žemės trūksta, o trampo liurbiai pasiruošę atiduoti dalį Ukrainos, Kas galėjo tokėtis tokios JAV degradacijos- susidėti su grobiku ir agresorium???
Witkoffas pradžioje minėjo Ukrainos 4 regionus, kuriuos reikia atiduoti Rusijai, tačiau negalėjo visų net įvardinti. Dabar jau žino, kad tokių regionų yra 5. Taigi Witkoffas nesigilina, bet elgiasi, kaip to reikia Putinui.
Dabar Trumpo atstovai padiskutavo, dalyvaujant europiečiams. Pamatė, kad reikia vadovautis tarptautine teise, ko Putinas nenori. Taigi iki Velykų sėkmės, vykdant misiją, Trumpui nesimato. Tada praneša apie numatomą atsisakymą tarpininkauti.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų