• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Donaldas Trumpas ketvirtadienį atsidurs Pasaulio ekonomikos forumo (PEF) Davose dėmesio centre – pasirodys jame virtualiai ir kreipsis į pasaulio elitą.

Donaldas Trumpas ketvirtadienį atsidurs Pasaulio ekonomikos forumo (PEF) Davose dėmesio centre – pasirodys jame virtualiai ir kreipsis į pasaulio elitą.

REKLAMA

Jo pasirodymo metiniame forume, kuriame jau ir taip dominuoja ką tik prasidėjusi D. Trumpo antroji kadencija Baltuosiuose rūmuose, nekantriai laukiama.

D. Trumpo vardas šią savaitę Šveicarijos Alpių kaimelyje minimas kone kiekviename pokalbyje, ar tai būtų formalios grupių diskusijos, ar neoficialūs pasišnekėjimai kalno keltuve bei pobūviuose.

„Trumpas yra provokatorius. Jam patinka būti provokatoriumi, o daugelis žmonių Davose gyvena nuobodžiai. Jis nėra nuobodus. Tad, žinote, visai įdomu“, – naujienų agentūrai AFP sakė dažnai PEF dalyvaujantis Grahamas Allisonas iš Harvardo universiteto.

Pagaliau Davosas išklausys ir patį JAV lyderį, nekilnojamojo turto magnatą. Bankininkystės ir naftos sektorių vadovai turi galimybę užduoti jam klausimus.

REKLAMA
REKLAMA

Ko Davosui galima tikėtis, D. Trumpas jau parodė po savo inauguracijos pirmadienį, sutapusios su pirmąja PEF diena. Jis, pavyzdžiui, pagrasino įvesti tarifus Meksikai ir Kanadai, nurodė išvesti JAV iš Paryžiaus klimato susitarimo, pareiškė, kad „atsiims“ Panamos kanalą.

REKLAMA

Jo planai mažinti mokesčius, federalinės vyriausybės apimtį ir naikinti pramonės reguliavimą, matyt, patiks daugeliui verslininkų.

„Trumpas Amerikai vadovauja kaip Amerikos korporacijai. Jis labai susikoncentravęs į tai, kaip gauti didžiausią naudą JAV visais jam įmanomais būdais“, – AFP sakė Julie Teigland (Džuli Teigland), konsultavimo bendrovės „EY“ vadovaujančioji partnerė.

„Jis žino, kad norėdamas tai pasiekti jis turi turėti prekybos partnerių (...). Todėl tikiuosi, kad jo žinia atitiks šį kursą“, – sakė ji.

REKLAMA
REKLAMA

„Švęsti Trumpo atėjimą“

D. Trumpo klausinės „Bank of America“ vadovas Brianas Moynihanas, privataus kapitalo milžinės „Blackstone“ generalinis direktorius Stephenas Schwarzmanas, ispanų grupės „Banco Santander“ vadovė Ana Botin ir Prancūzijos energetikos milžinės „TotalEnergies“ generalinis direktorius Patrickas Pouyanne'as.

Vienas didžiausių JAV lyderio gerbėjų pasaulinėje scenoje, Argentinos liberalių pažiūrų prezidentas Javieras Milei, PEF jau kalbėjo ketvirtadienį, keliomis valandomis anksčiau nei D. Trumpas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Pasaulis turėtų švęsti prezidento Trumpo atėjimą“, – trečiadienį per naujienų agentūros „Bloomberg“ renginį sakė J. Milei.

„Aukso amžius, kurį jis siūlo Jungtinėms Valstijoms, nušvies visą pasaulį, nes reikš „woke“ (perdėto jautrumo socialiniams, kultūriniams ir rasiniams klausimams) ideologijos, kuri daro labai daug žalos planetai, pabaigą“, – sakė J. Milei.

REKLAMA

Panašios retorikos jis laikėsi ir ketvirtadienį kreipdamasis į PEF dalyvius.

„Tai didžioji mūsų laikų epidemija, kurią būtina išgydyti. Tai vėžys, kuris turi būti pašalintas“, – Šveicarijos Alpių kurorte Davose susirinkusiems pasaulio elito atstovams apie „woke“ kultūrą sakė J. Milei.

Vienas iš D. Trumpo rėmėjų verslo pasaulyje, JAV programinės įrangos milžinės „Salesforce“ vadovas Marcas Benioffas (Markas Beniofas), per tą patį „Bloomberg“ renginį taip pat rodė entuziazmą.

REKLAMA

„Esu labai pozityviai (nusiteikęs). Nekantrauju pamatyti, kas bus. Tai nauja diena, jaudinantis momentas“, – sakė jis.

„Laimėtojų nebūna“

JAV prekybos partnerės ir varžovės, besirengiančios antram D. Trumpo politikos „Pirmiausia – Amerika“ raundui, šią savaitę Davose jau turėjo galimybę reaguoti.

Kinijos vicepremjeras Ding Xuexiangas, nepaminėdamas D. Trumpo vardo, įspėjo, kad „laimėtojų prekybos karuose nebūna“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vokietijos kancleris Olafas Scholzas žadėjo ginti laisvąją prekybą, bet kalbėjo taikiai ir sakė, kad jo ankstesnės diskusijos su D. Trumpu buvo geros.

Europos Komisijos (EK) pirmininkė Ursula von der Leyen sakė, kad Briuselis yra pasirengęs derėtis su D. Trumpu, bet taip pat pabrėžė, kad skiriasi jo ir Europos Sąjungos (ES) politika dėl klimato. Pasak U. von der Leyen, blokas laikysis Paryžiaus klimato susitarimo.

Panamos prezidentas Jose Raulis Mulino atmetė D. Trumpo pretenzijas į Panamos kanalą. Jį iškasė JAV, bet pagal senas sutartis jis 1999-aisiais buvo perduotas Panamai.

J. R. Mulino teigė, kad nėra sunerimęs ir kad Panamos „tokie pareiškimai nesutrikdys“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų