Vykdomaisiais įsakais, kuriuos D. Trumpas pasirašė apsuptas šalmuotų kalnakasių, bus panaikintos reguliacinės kliūtys anglių kasybai ir sustabdytas planuojamas daugelio anglimis kūrenamų elektrinių uždarymas.
„Nutrauksime vyriausybės šališkumą anglių atžvilgiu“, – sakė respublikonas. Jis nurodė Teisingumo departamentui nustatyti bet kokias valstijų ar vietos taisykles, kurios „išstumia mūsų anglių kasėjus iš verslo“, ir kovoti su jomis.
D. Trumpas taip pat teigė, kad „kasant anglis būtų galima išgauti didžiulius kiekius vertingų mineralų ir retųjų metalų, kurie, žinote, mums reikalingi technologijoms ir aukštosioms technologijoms“.
Nevyriausybinės klimato apsaugos organizacijos „Evergreen“ direktorė Lena Moffitt savo pareiškime kritikavo prezidentą, kad jis dirbtinį intelektą naudoja kaip „priedangą savo aukotojams iš iškastinio kuro srities gelbėti, nešvariausiu ir brangiausiu elektros energijos šaltiniu“.
Per pastaruosius penkiolika metų JAV smarkiai sumažėjo anglių, taršiausio iškastinio kuro, gavyba.
2023-iaisiais akmens anglys nulėmė šiek tiek daugiau nei 16 proc. visos elektros energijos gamybos, o atsinaujinantieji energijos šaltiniai – šiek tiek daugiau nei 21 procentą.
D. Trumpas jau seniai skeptiškai vertina klimato kaitą, o grįžęs į Baltuosius rūmus ėmėsi skatinti iškastinio kuro naudojimą panaikindamas reguliavimą.
Praėjusį mėnesį jo administracija paskelbė apie aplinkosaugos priemonių, nukreiptų prieš jo pirmtako Joe Bideno žaliąją politiką, atšaukimo bangą.
Tarp svarbiausių iš jų – 2024-ųjų taisyklės, pagal kurią reikalaujama, kad anglimis kūrenamos elektrinės pašalintų beveik visą anglies dvideginio emisiją arba visiškai nutrauktų savo veiklą, peržiūrėjimas. Ši taisyklė buvo J. Bideno klimato darbotvarkės pamatinis punktas.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!