„JK daro labai didelę klaidą. Atidarykite Šiaurės jūrą. Atsikratykite tais vėjo malūnais!“, – savo socialinėje platformoje „Truth Social“ rašė D. Trumpas.
Jo įraše buvo ir nuoroda į Škotijos Aberdyno ir Grampiano prekybos rūmus, kurie lapkričio pradžioje paskelbė apie naftos bendrovės „Apache“ sprendimą pasitraukti iš Šiaurės jūros. „Apache“ teigimu, JK netikėtai įvedus mokesčiams naftos gavybai, ši veikla tapo „neekonomiška“.
Savo rinkiminės kampanijos metu D. Trumpas – tvirtas iškastinio kuro rėmėjas – taip pat kritikavo ir Vokietiją dėl šios siekio pereiti prie atsinaujinančių energijos išteklių, prognozuodamas, kad jei šalis toliau vykdys tokią politiką, ji netrukus bankrutuos.
Liepą išrinkto ministro pirmininko Keiro Starmerio vadovaujama JK leiboristų vyriausybė remia vėjo ir saulės energiją, taip pat branduolinę energetiką. Naujų licencijų išgauti naftą arba dujas Šiaurės jūroje išduodama nebebus.
Per savo pirmąją kadenciją 2017–2021 m. D. Trumpas sumažino aplinkos ir klimato apsaugos standartus ir pasirūpino, kad Jungtinės Valstijos pasitrauktų iš 2015 m. Paryžiaus sutarties dėl klimato kaitos, kurią daugelis šalių pasirašė, siekdamos sumažinti klimato kaitą skatinančių dujų poveikį.
Jo įpėdinis prezidentas Joe Bidenas, kurio kadencija baigiasi šį mėnesį, tokį jo sprendimą panaikino.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!
(P.S. D. Trumpas, nežinia ar rimtai ar juokais pareiškė, kad jis perims Panamos kanalą JAV nuosavybėn, jei pati Panamos valdžia nesumažins laivininkystės įkainių).
Žodžiu, kažkur viskas taip girdėta. Žvelgiu į gaublį ir galvoju: kažin kiek dar pasaulyje liko šalių, kurios nieko nesiruošia pulti ir nuo nieko nesiruošia gintis? Atrodo, kad Taika pasaulyje tampa kažkokiu tai sovietmečio laikų deficitu. Tarsi kokie žali žirneliai...''