Lazeriai naktiniuose protestuose Neramumai Honkonge dėl prieštaringai vertinamo ekstradicijos įstatymo vyksta jau ne vieną mėnesį. Ir kuo toliau, tuo labiau protestai primena lazerių karus iš fantastinių filmų. Lazeriais protestuotojai taiko į policijos pastatų langus, į pačius policininkus ir į stebėjimo kameras. Galingi protestuotojų lazeriai dabar tapo vienu iš ginčų su policija objektų. Pareigūnai paskelbė lazerius nuo šiol vertinantys kaip ginklus ir pademonstravo, kiek jie pavojingi. Per mažiau nei 10 sek. popieriaus lape išdegina skylę.
„Per pastarųjų mėnesių demonstracijas, mūsų kolegos buvo sužeisti lazeriais, mūsų vaizdo kameros sugadintos. Daiktus, kurie gali sužeisti žmogų ir gadinti turtą – galima pavadinti ginklais“ , – pasakoja vyresnysis inspektorius Li Kwai-Wah.
„Viskas priklauso nuo to, kiek ir kur į žmogų šviečia spindulys. Jei taikoma į akis – galima visam laikui apakti. Jei taikoma į odą – būna nudegimai“, – sako oftalmologas Chow Pak-Ckin.
Policijai Honkonge suėmus vieną studentą vien už tai, kad jis pirko lazerį – šią naktį protestuotojai surengė demonstraciją prie Honkongo kosmoso muziejaus:
„Mes naudojame juos, kad apsigintume ar tiesiog dėl smagumo. Jie niekam nekenkia, bet policija dabar juos vadina ginklais. Manau jie begėdžiai.“
„Lazeris gali būti naudojamas pažymėti pozicijas, bet tai ne ginklas. Bet policija sako, kad tai ginklas, ir dabar tai gali tapti priežastimi areštuoti žmones.“
Sumanių, naujas technologijas mėgstančių Honkongo protestuotojų arsenale ir štai tokios katapultos, galinčios toli sviesti didelius plytų gabalus. Greitai užgesinami ir policijos iššaunami ašarinių dujų užtaisai. Jie uždengiami kelininkų naudojamais oranžiniais stulpeliais ir užpilami vandeniu, arba uždaromi į sandarų indą su vandeniu.
Oficialūs skaičiai skelbia, kad pastarųjų mėnesių protestų metu Honkonge buvo sužeisti per 460 žmonių, trečdalis sužeistųjų – policijos pareigūnai.