Th. May turėtų trečiadienį Briuselyje informuoti kitų 27 ES šalių lyderius apie pasiektą pažangą siekiant „Brexit“ sutarties iki kitų metų kovo 29 dieną numatyto Jungtinės Karalystės pasitraukimo iš Bendrijos.
Po Th. May pasisakymo šalių lyderiai susitiks su ES derybininku Micheliu Barnier vakarienės ir nuspręs, ar derybose pasiekta pažanga yra pakankama, kad lapkritį vertėtų rengti kitą viršūnių susitikimą.
Didžiosios Britanijos premjerė, namuose patirianti didžiulį spaudimą neužleisti savo pozicijų derybose, pirmadienį kreipėsi į nerimstančius Bendruomenių Rūmų narius ir patikino, kad susitarimas yra „pasiekiamas“ neperžengus raudonų linijų.
Tačiau šis žingsnis veikiausiai nepadėjo įtikinti kai kurių „Brexit“ palaikančių konservatorių ministrų, kurie, kaip pranešama, planuoja priversti ją atsistatydinti. Briuselio pareigūnams jis įspūdžio taip pat nepadarė.
Informuodamas žurnalistus apie pasiruošimą ES viršūnių susitikimui vienas aukšto rango ES pareigūnas pareiškė, jog premjerės kalba parodo, kad M. Barnier laukia įnirtinga kova, norint išvengti pražūtingo Britanijos pasitraukimo „be sutarties“.
„Ne tik kalba, bet ir atsakymai, pateikti į virtinę klausimų Bendruomenių Rūmuose, mūsų vyriausiajam derybininkui iš tiesų rodo, kad pasiekti susitarimą bus sunkiau, nei galima buvo tikėtis“, – sakė pareigūnas.
Pasak pareigūno, prieš kreipdamasi į ES lyderius Th. May yra pakviesta dalyvauti dvišaliame susitikime su viršūnių susitikimo šeimininku Europos Vadovų Tarybos pirmininku Donaldu Tusku.
Ketvirtadienį, po trečiadienį numatytos 27 ES lyderių darbo vakarienės, visų 28 valstybių vadovai surengs iš anksto suplanuotą susitikimą migracijos ir saugumo klausimais. Vėliau numatytas susitikimas su aukšto rango svečiais iš Azijos.