Pirmojo skambučio 20-metė Darija sulaukė lapkričio 25-ąją. Skambinantysis prisistatė vietinės ryšių paslaugas teikiančios bendrovės darbuotoju ir pareiškė, kad jai reikia pratęsti sutartį. Tam tariamai reikėjo pasakyti skaičių, kuris bus atsiųstas į telefoną, rašoma „Baza“.
Mergina įvykdė užduotį, tačiau po skambučio suprato, kad atsiųstas pranešimas buvo ne iš komunikacijų bendrovės, o iš elektroninių valdžios paslaugų numerio. Ji pamanė, kad į jos paskyrą įsilaužta, todėl nusprendė nueiti į vietos valdžios administraciją. Tačiau pakeliui ji sulaukė dar kelių skambučių: iš pradžių iš tariamų „el. vartų“, o vėliau – iš Rusijos finansų stebėsenos institucijos ir Federalinės saugumo tarnybos (FSB).
20-metei buvo paaiškinta, kad jai gali būti iškelta byla dėl „terorizmo finansavimo“, tačiau tereikia „bendradarbiauti“ ir visi kaltinimai bus panaikinti. Mergina sutiko su visais tariamų FSB agentų reikalavimais: neskelbti apie šiuos susitarimus net artimiesiems ir klusniai vykdyti nurodymus.
Sukčiams pervedė beveik pusę milijono eurų
Pirmoji užduotis buvo ištuštinti savo asmeninę sąskaitą, nusipirkti naują telefoną ir pervesti savo pinigus į „saugią sąskaitą“. Tuomet sukčiai iškvietė Darijai taksi iki jos namų ir pasakė, kad netrukus ten bus atliekama krata. Iki tol ji privalo išnešti brangius daiktus ir turimus grynuosius pinigus, perduoti juos „FSB pareigūnui“ – atlikti patikrinimą.
Jau būdama namie Darija turėjo vaizdo skambučio metu parodyti „spec. tarnybų darbuotojui“, kur yra laikomi vertingi daiktai. Pokalbio metu mergina atskleidė, jog namuose yra seifas, tačiau kodo ji nežino. „FSB pareigūnas“ pradėjo kartu su ja bandyti spėlioti kodą, tačiau vėliau Darija išsigando, kad netinkamai kelis kartus suvedus klaidingai, seifas užsiblokuos. Ji „prisiminė“ kodą, ištraukė iš ten tris kilogramo svorio aukso lydinius, 100 tūkst. eurų grynais ir paauksuotą „Cartier“ laikrodį. Visą šį šeimos turtą ji nuvežė taksi į sutartą vietą, kur susitiko su „agentais“. Išgirdusi jai anksčiau pasakytą „slaptažodį“ mergina perdavė jiems visus pinigus ir turtus.
Tačiau sukčiai ir čia nepaliko jos ramybėje. Tas pats „pareigūnas“ pranešė merginai, kad iš jos močiutės sąskaitos kažkas bando pervesti pinigus. Mergina atvažiavo pas savo močiutę, pasiėmė jos telefoną, uždarė 10 mln. rublių (apie 92 tūkst. eurų) indėlį ir pabandė pervesti pinigus į „saugią sąskaitą“, tačiau bankas užblokavo operaciją.
Lapkričio 28-osios rytą Darija išgirdo, kaip močiutė telefonu šaukia ant sukčių, kurie bando pavogti iš jos tuos pačius 10 mln. rublių, kurių nepavyko pervesti diena anksčiau. Paaiškėjo, kad močiutė kalbasi su tuo pačiu „FSB pareigūnu“. Tik tuomet studentė suprato, kad tapo sukčių auka. Bendrai nuostoliai siekia daugiau nei 50 mln. rublių (apie 460 tūkst. eurų).
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!