Valdančiajai partijai „Sakartvelo svajonė“ vėl pateikus šį įstatymo projektą, Sakartvelą jau kone mėnesį drebina masiniai protestai.
Naujienų agentūros AFP žurnalistas iš Tbilisio pranešė, kad šeštadienio vakarą Sakartvelo sostinės centrinėje Europos aikštėje susirinko demonstrantai, surengę paskutinį iš virtinės antivyriausybinių protestų prieš šį teisės akto projektą.
Pliaupiant lietui, didelėje aikštėje susirinkę protestuotojai skandavo „Sakartvelas!“ ir mojavo raudonai baltomis Sakartvelo vėliavomis bei mėlynomis ES vėliavomis.
„Mes giname savo europietišką ateitį ir laisvę“, – pareiškė viena iš protestuotojų, 39 metų Mariam Meunrgia, dirbanti vienoje Vokietijos bendrovėje, ir pridūrė, jog baiminasi, kad šalis eina Rusijos link.
„Mums nereikia grįžti į Sovietų Sąjungą“, – sakė 38 metų kartvelų kalbos mokytoja Lela Tsiklauri.
Policija naudoja smurtą prieš protestuotojus
Jungtinės Valstijos ir Jungtinės Tautos pasisakė prieš šį teisės aktą, o JT žmogaus teisių vadovas išreiškė susirūpinimą dėl policijos smurto prieš protestuotojus.
Balandžio 30 dieną Sakartvelo policija išvaikė panašią demonstraciją, panaudojusi ašarines dujas ir vandens patrankas.
Jei įstatymas bus priimtas, visos nepriklausomos NVO ir žiniasklaidos organizacijos, gaunančios daugiau kaip 20 proc. savo lėšų iš užsienio, turės užsiregistruoti kaip „organizacija, veikianti pagal užsienio valstybės interesus“. Opozicija įspėja, kad įstatymas gali pakenkti šalies siekiui tapti Europos Sąjungos nare.
Tuo metu „Sakartvelo svajonė“ gina įstatymo projektą, teigdama, kad jis padidins NVO finansavimo iš užsienio skaidrumą. Ji teigia sieksianti, kad įstatymas būtų pasirašytas iki gegužės vidurio.
Praėjusiais metais masiniai gatvių protestai privertė „Sakartvelo svajonė“ atsisakyti planų įgyvendinti panašias priemones.