Tų smūgių taikiniu tapo vienas „al Nusra Fronto“ naudojamas gyvenamasis pastatas Alepo provincijoje, nurodė Didžiojoje Britanijoje įsikūrusios nevyriausybinės organizacijos „Syrian Observatory for Human Rights“ direktorius Rami Abdul Rahmanas (Ramis Abdul Rahmanas).
Pranešimas apie šias aukas buvo paskelbtas po to, kai Pentagonas patvirtino surengęs aštuonis smūgius prieš „užgrūdintus „al Qaeda“ veteranus“ toje provincijoje, siekiant „sutrikdyti planus artimiausiu laiku surengti ataką prieš Jungtinių Valstijų ir Vakarų interesus".
Sirija palaiko „bet kokias tarptautines pastangas“ sutriuškinti džihadistus
Sirija antradienį pareiškė palaikanti „bet kokias tarptautines pajėgas“ įveikti džihadistus jos teritorijoje, praėjus kelioms valandoms po to, kai JAV vadovaujama koalicija surengė virtinę aviacijos ir raketų smūgių prieš ekstremistų grupuotę „Islamo valstybė“ (IS) toje karo nuniokotoje šalyje.
Sirija „palaiko bet kokias tarptautines pastangas, prisidedančias prie kovos su teroristais – ar tai būtų (smūgiai) prieš ... IS, (su tarptautiniu teroristų tinklu „al Qaeda“ susijusią grupuotę) „al Nusra Front“ ar bet ką kitą“, sakoma Užsienio reikalų ministerijos pranešime, kurį paskelbė valstybinė televizija.
NATO nedalyvavo JAV vadovaujamuose smūgiuose prieš IS džihadistus Sirijoje
NATO antradienį pareiškė nedalyvavusi JAV vadovaujamuose kariniuose smūgiuose prieš džihadistų judėjimo „Islamo valstybė“ (IS) taikinius Sirijoje.
„NATO nebuvo įsitraukęs“, – sakė vienas Aljanso pareigūnas, atsakydamas į naujienų agentūros „Reuters“ užklausą.
Jungtinės Valstijos ir jų sąjungininkės arabų šalys antradienį smogė IS taikiniams šiaurės ir rytų Sirijoje, tarp kurių buvo mokymo stovyklų, kovotojų vadaviečių ir ginklų sandėlių, naudodamos aviaciją ir sparnuotąsias raketas, pranešė JAV kariškiai ir padėtį Sirijoje stebinti nevyriausybinė organizacija.
JAV reidai Sirijoje turėjo užkirsti kelią atakoms prieš Vakarų šalių pajėgas, sako Pentagonas
JAV pajėgų, pirmąkart atakavusių džihadistų grupuotę „Islamo valstybė“ (IS) Sirijoje, smūgiai taip pat buvo nutaikyti į kitą ekstremistų grupuotę, planavusią artimiausiu laikus surengti išpuolių prieš JAV ir Vakarų šalių pajėgas, nurodė Pentagonas.
Pentagono pranešime nurodoma, kad aviacijos ir sparnuotųjų raketų smūgius Sirijoje antradienį paryčiais surengė Jungtinės Valstijos ir jų sąjungininkės arabų šalys – Bahreinas, Jordanija, Saudo Arabija, Kataras ir Jungtiniai Arabų Emyratai.
Aštuoni JAV smūgiai taip pat buvo nutaikyti į Chorasano grupuotę, kurios nariai yra buvę tarptautinio teroristų tinklo „al Qaeda“ kovotojai, pažymėjo Pentagonas.
„Jungtinės Valstijos taip pat ėmėsi veiksmų sutrikdyti planus artimiausiu laiku surengti ataką prieš Jungtinių Valstijų ir Vakarų interesus, kurią (turėjo) įvykdyti užgrūdintų „al Qaeda“ veteranų tinklas, kai kada vadinamas Chorasano grupuote, įkūręs saugų prieglobstį Sirijoje, kad galėtų rengti išpuolius užsienyje, konstruoti ir išbandyti savadarbius sprogstamuosius užtaisus, taip pat verbuoti vakariečius vykdyti operacijas“, – sakoma pranešime.
„Visi orlaiviai saugiai išskrido iš smūgių zonų“, – pridūrė JAV Gynybos departamentas.
JAV surengė 14 smūgių prieš IS, per kuriuos buvo naudojami naikintuvai, bombonešiai, bepiločiai lėktuvai ir sparnuotosios raketos „Tomahawk“.
„Tie smūgiai sunaikino arba apgadino daug ISIL taikinių ... tarp kurių buvo ISIL kovotojų, mokymo vietų, štabų bei vadovavimo ir kontrolės objektų, sandėliavimo objektų, vienas finansų centras, aprūpinimo sunkvežimių ir ginkluotų mašinų“, – nurodoma pranešime.
Iš viso 47 raketos „Tomahawk“ buvo paleistos iš JAV laivų, esančių Raudonojoje Jūroje ir Arabijos įlankos šiaurėje.
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.