• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Svetur studijuoti išvykę jaunuoliai geba išsilaikyti patys, o likę Lietuvoje priversti prašyti tėvų pagalbos.

REKLAMA
REKLAMA

Šis faktas tampa vienu svarbiausių jaunimo motyvų vykti į užsienį. Tačiau kiek Lietuvos piliečių aukštojo mokslo siekia užsienio universitetuose, mūsų valstybėje nežino niekas – tokie duomenys nekaupiami iki šiol, rašo dienraštis „Lietuvos žinios“.

REKLAMA

Lietuvos studentų atstovybių sąjungos (LSAS) prezidento Arūno Mark nuomone, tai būtų politiškai labai nepatogi informacija valstybei, iš kurios teka milžiniški emigrantų srautai. Bet, jo perspėjimu, „jeigu valdžia kada nors bus suinteresuota kurti strategiją, kaip tuos jaunuolius susigrąžinti atgal, prireiks išsamių duomenų“.

REKLAMA
REKLAMA

Numanoma, kad daugiausia Lietuvos piliečių aukštojo mokslo siekia Didžiosios Britanijos universitetuose. Išankstiniais Lietuvos studentų socialinės ir ekonominės padėties tyrimo duomenimis, vidutinės Lietuvos studentų gaunamos pajamos sudaro vos 377 litus, o išlaidos siekia vidutiniškai net 1 tūkst. litų per mėnesį, tačiau užsidirbti pragyvenimui studentui praktiškai neįmanoma. Todėl, pasak A. Mark, reikia džiaugtis, kad svetur studijuojantieji suranda galimybę ir mokytis, ir dirbti.

Visų prognozių ribas šiais metais peržengusi emigracija, A. Mark vertinimu – perspėjimas, kad išvykstančiųjų jaunuolių srautai ateityje tik didės.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų