Balandžio 7-osios vakarą pasirodė informacija, kad Šveicarija yra pasirengusi tarpininkauti derybose su Šiaurės Korėja: šalis sugebėjo užmegzti ryšius su valdžios institucijomis, tačiau apie konkrečią derybų datą nėra pranešama, rašo newsru.com. Tokių priemonių imtasi po to, kai situacija Korėjos pusiasalyje tapo labai įtempta.
„Šveicarija yra pasirengusi prisidėti įtampos mažinimo Korėjos pusiasalyje ir padėti rasti sprendimą bei suderinti abiejų pusių susitikimo detales, jei šalys to panorės“, - teigė Šviecarijos užsienio reikalų ministerijos šaltinis.
-----------
Pietų Korėjos aukšto rango saugumo pareigūnas sekmadienį sakė, kad Šiaurės Korėja jau kitą savaitę gali išbandyti raketą.
Kim Jang-Soo (Kim Džangsu), vyriausiasis prezidentės Park Geun-Hye (Park Geunhjė) patarėjas nacionalinio saugumo klausimais, sakė, kad raketos bandymas ar kitokia provokacija galėtų būti įvykdyta prieš ar po trečiadienio - dienos, iki kurios Šiaurės Korėja pasiūlė išvykti užsienio diplomatams.
Šiaurės Korėja, kurią įsiutino Jungtinių Tautų (JT) sankcijos ir Pietų Korėjos bei JAV bendros karinės pratybos, pastarosiomis savaitėmis pažėrė virtinę apokaliptinių grasinimų branduoliniu karu.
Taip pat pranešama, kad Šiaurės Korėja ant mobilių paleidimo įrenginių užkėlė ir požeminiuose objektuose netoli rytinės pakrantės paslėpė dvi vidutinio nuotolio raketas. Tai sukėlė spėliones, kad Pchenjanas rengia provokacinį paleidimą.
"Kol kas nėra visapusiško karo ženklų, bet Šiaurės (Korėja) turės pasirengti atsakomiesiems veiksmams bet kokio lokalaus karo atveju", - sakė Kim Jang-Soo.
Grasinimų srautu yra siekiama priversti Pietų Korėją ir JAV padaryti prestižą gelbėjančių nuolaidų, pridūrė jis.
Tuo tarpu Jungtinės Valstijos dėl įtampos Korėjos pusiasalyje atidėjo savo pačių tarpžemyninės balistinės raketos bandymą, kuris turėjo būti atliktas Kalifornijoje kitą savaitę.