Šveicarijos rinkėjai savaitgalį vykusiame referendume parėmė dešiniųjų pasiūlytą idėją šalyje uždrausti minaretų statybą. 22 iš 26 kantonų daugiau kaip 57 proc. piliečių pritarė Šveicarijos liaudies partijos siūlymui uždrausti minaretus.
Šveicarijos liaudies partija yra pati didžiausia partija šalies parlamente, tačiau vyriausybė, baimindamasi musulmonų nepasitenkinimo ir galimo santykių su musulmoniškomis šalimis suprastėjimo, pasisakė prieš draudimą. Tačiau gyventojai, sunerimę dėl augančios imigracijos ir islamo įtakos augimo, palaikė draudimą. Vyriausybė savo oficialiame pareiškime teigia pripažįstanti tokį piliečių pasirinkimą ir nuo šio minaretų statyba šalyje yra draudžiama.
Šveicarijos teisingumo ministrė Eveline Widmer-Schlumpf suskubo raminti musulmonus teigdama, kad referendumo rezultatai nereiškia musulmonų bendruomenės, jos religijos ir kultūros atmetimo. Šveicarijoje gyvena apie 400 tūkst. musulmonų. Po krikščionybės tai yra antra labiausiai paplitusi religija šalyje.
Minaretų draudimo šalininkai aiškino, kad šis statinys simbolizuoja islamo ideologijos įsigalėjimą, kuris yra nesuderinamas su demokratija.
„Amnesty International“ teigia, kad šis referendumas pažeidė religijos laisvės principą ir veikiausiai šalies Aukščiausiasis teismas arba Europos žmogaus teisių teismas panaikins šį sprendimą.
Šveicarijos musulmonų bendruomenės atstovai teigia, kad šis referendumas buvo įrodymas, kad šalyje auga islamofobinės nuotaikos. Per referendumo kampaniją buvo nuniokota ne viena mečetė.
Islamiškųjų organizacijų koordinavimo tarybos Šveicarijoje prezidentas Faradas Asfharas teigia, kad skaudžiausias yra ne pats minaretų statybos draudimas, tačiau simbolinė tokio sprendimo reikšmė. „Musulmonai nesijaučia pripažįstami kaip religinė bendrija“ – teigė F. Asfharas.