• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šią savaitę Švedija iš Čekijos perima pirmininkavimo ES vairą. Artimiausią pusmetį ES Tarybai diriguosiančios šalies laukia daugelis darbų, tačiau svarbiausi iš jų – ekonomikos ir klimato krizių sprendimo paieškos.

REKLAMA
REKLAMA

Dažnai Briuselyje ir Strasbūre besilankysianti Švedijos Europos reikalų ministrė Cecilia Malmström – buvusi europarlamentarė, kuriai gerai pažįstami europinės politikos kuluarai.

Du vaikus auginanti 1968 m. gimusi politikė 1999-2006 m. darbavosi EP Liberalų ir demokratų aljanso (ALDE) narių gretose. 2006 m. centro ir dešinės koalicijai nugalėjus nuo II-ojo pasaulinio karo Švedijos politikoje dominavusią socialdemokratų partiją, ji užėmė Europos ministrės postą.

REKLAMA

Pirmininkavimas visai Europai svarbiu laikotarpiu

„Švedija tikisi tęsti darbus, skirtus švelninti neigiamas ekonomikos krizės pasekmes augimui ir užimtumui <...> ir viliasi, kad gruodį Kopenhagoje bus pasiektas naujas susitarimas dėl klimato kaitos stabdymo“, – Švedijos pirmininkavimo prioritetus vardija Europos reikalų ministrė, pabrėždama gerai veikiančio europinio bendradarbiavimo šiuo laikotarpiu svarbą.

REKLAMA
REKLAMA

Dažnai ateinantį pusmetį Briuselyje  besilankysiantis Švedijos premjeras Fredrik Reinfeldt (Nuosaikiųjų partija) taip pat pripažįsta, kad pirmininkauti teks ypatingomis aplinkybėmis – darbą pradės naujai išrinktas Europos Parlamentas, bus skiriama nauja Komisija bei spręsis Lisabonos sutarties ateitis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Darbas Europos Parlamente

Cecilia Malmström sako besidžiaugianti dabartinėmis pareigomis, tačiau tvirtina pasiilgstanti draugų ir kolegų Europos Parlamente ir „nuolatinio buvimo europinių diskusijų centre“.

„Dabartiniame darbe iš esmės susiduriu su tais pačiais klausimais, tačiau šiek tiek kitu kampu. Būdamas europarlamentaru šalia teisėkūros darbo vaidini svarbų nuomonės formavimo vaidmenį, kurį sunkiau užimti būnant ministru“, – lygina politikė.

REKLAMA

Švedų (ne)meilė Europai

1995 m. į ES įstojusios Švedijos piliečiai toli gražu nėra didžiausi eurooptimistai, tačiau galbūt padėtis keičiasi? Birželį vykusiuose rinkimuose į Europos Parlamentą dalyvavo šiai šaliai rekordiškai daug, 46 proc., rinkėjų.

„Apklausos rodo, kad vis daugiau švedų vis lengviau priima Europos Sąjungą ir narystę joje“ , – tvirtina Cecilia Malmström. Pasak Europos reikalų ministrės, Švedijos vyriausybės pastangos aktyviai veikti ES, susitikimai su pilietine visuomene ir informavimas apie visai ES svarbius klausimus davė vaisių ir padidino visuomenės susidomėjimą.

Kas pusmetį besikeičiančių ES pirmininkaujančių valstybių atstovai vadovauja ES Tarybos posėdžiams ir plėtoja prioritetines Europos politikos sritis. 2010 m. pradžioje pirmininkavimo pareigas iš Švedijos perims Ispanija, o vėliau jas užims Belgija.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų