Šiais pakeitimais siekiama spręsti tokius uždavinius, kaip sustiprintas sienų saugumas, tvarus turizmas ir geresnis lankytojų valdymas.
Nors šiais atnaujinimais siekiama apsaugoti vietos interesus ir padidinti veiksmingumą, jais taip pat keliami nauji reikalavimai ir turistams.
Nauji Ispanijos turizmo reikalavimai
Nuo 2024 m. gruodžio 2 d. Ispanija pradėjo taikyti atnaujintus turistų registracijos protokolus, reikalaudama, kad lankytojai pateiktų išsamią asmeninę informaciją.
Tarp 31 duomenų, kuriuos dabar reikalaujama pateikti, yra namų adresai, telefono numeriai, el. pašto adresai ir duomenys apie kelionių grupes.
Nors šiomis priemonėmis siekiama kovoti su organizuotu nusikalstamumu, tačiau joms nepritarė pagrindinė Ispanijos viešbučių asociacija CEHAT.
CEHAT išreiškė susirūpinimą dėl pavojaus privatumui ir aptarnavimo naštos, kurią šios taisyklės užkrauna apgyvendinimo įstaigoms, nes daugelis jų neturi reikiamų technologijų, kad galėtų laikytis šių taisyklių.
Už taisyklių nesilaikymą gali būti skiriamos itin didelės baudos, siekiančios iki 30 tūkst. eurų.
Iš turistų reikalaujama ir kitų sąlygų, pavyzdžiui, laikytis vietos taisyklių, draudimų rūkyti ir vartoti alkoholį tokiose vietose kaip Ibiza ir Maljorka.
ETIAS diegimas Vokietijoje
Vokietija, kartu su kitomis Šengeno erdvės valstybėmis, Europos kelionių informacijos ir leidimų sistemą (ETIAS) įdiegs 2025 m. gegužės mėn.
ETIAS – tai elektroninė išankstinio patvirtinimo sistema, reikalinga keliautojams iš bevizio režimo šalių. Asmenys turės pateikti biometrinius duomenis, atsakyti į klausimus, susijusius su sveikata ir teistumu bei sumokėti 7 eurų mokestį.
Leidimas galios trejus metus arba tol, kol baigsis paso galiojimo laikas.
ETIAS iniciatyva siekiama sustiprinti sienų saugumą ir kartu paversti atvykimo procesą veiksmingesnį. Keliautojai raginami pateikti paraišką iš anksto, nes dokumentų tvarkymas gali užtrukti iki 96 valandų.
Nauji Italijos kelionių protokolai
2025 m. Italijos naujose taisyklėse numatytos papildomos saugumo priemonės ilgalaikių vizų prašytojams ir atnaujinti atvykimo reikalavimai trumpalaikiams lankytojams.
Nuo sausio 10 d. D tipo vizų prašytojams Italijos konsulatuose turi būti imami pirštų atspaudai, todėl tiek keliautojams, tiek konsulatams padidės administracinio darbo krūvis.
Trumpalaikiams keliautojams ETIAS reikalavimas atidėtas iki 2025 m. vidurio, todėl svečiai iš tokių šalių kaip Jungtinės Amerikos Valstijos gali toliau laikinai naudotis bevizio režimo programomis.
Tačiau Italija pabrėžia, kad keliautojai turėtų patikrinti, ar jų pasai atitinka reikalavimus, ir įsitikinti, kad jie buvo išduoti per pastaruosius 10 metų ir galioja bent tris mėnesius po numatyto išvykimo iš Šengeno erdvės.
Prancūzijos pasienio ir aplinkosaugos priemonės
Nuo 2024 m. lapkričio mėn. iki 2025 m. balandžio mėn. Prancūzija sustiprins sienų kontrolę ir reikalaus, kad ES nepriklausantys piliečiai pagrindiniuose sienos kirtimo punktuose pateiktų galiojančius pasus.
Kaip ir kitos Šengeno šalys, Prancūzija nuo 2025 m. vidurio taip pat reikalaus ETIAS leidimo.
Be atvykimo reikalavimų, Prancūzija įgyvendina aplinkosaugos politiką, pavyzdžiui, nuo 2025 m. sausio mėn. uždraus senesnių transporto priemonių įvažiavimą į Paryžiaus vidinius priemiesčius.
Keliautojams, važiuojantiems į Prancūziją, rekomenduojama įsigyti „Crit‘Air“ lipdukus, kad būtų laikomasi išmetamųjų teršalų kiekio taisyklių.
Platesnis poveikis turizmui
Šių priemonių įvedimas atspindi platesnes pastangas modernizuoti ir valdyti turizmą visoje Europoje. Tokiomis sistemomis, kaip ETIAS ir EES, siekiama padidinti sienų saugumą, sumažinti neteisėtos veiklos mastą ir užtikrinti geresnį lankytojų stebėjimą.
Tačiau keliautojams šie pokyčiai reiškia papildomą popierizmą, mokesčius ir laiko sąnaudas ruošiantis kelionėms.
Atnaujintos Ispanijos registracijos ir vietinės taisyklės rodo, kad vis daugiau dėmesio skiriama turizmo ir bendruomenės gerovės derinimui.
Tokiais apribojimais, kaip draudimas rūkyti paplūdimiuose ir alkoholio ribojimais kurortuose, siekiama pašalinti neigiamą pernelyg didelio turizmo poveikį, kartu išlaikant šalies patrauklumą.
Keliautojai visame pasaulyje turės prisitaikyti prie naujųjų reikalavimų, kuriuose pabrėžiama, kad prieš kelionę reikia gauti leidimus ir griežčiau laikytis reikalavimų.
Tokiose sistemose, kaip ETIAS, numatoma išankstinė patikra, kuri gali atgrasyti nuo kelionių paskutinę minutę. Tuo pat metu dėl aplinkosaugos ir reguliavimo priemonių tokiose šalyse kaip Prancūzija ir Ispanija gali padidėti kelionių išlaidos ir sumažėti jų lankstumas.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!