• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pietų Korėjos tyrėjai trečiadienį sulaikė nušalintąjį prezidentą Yoon Suk-yeolą dėl jo nepavykusios karo padėties įvedimo. 

Pietų Korėjos tyrėjai trečiadienį sulaikė nušalintąjį prezidentą Yoon Suk-yeolą dėl jo nepavykusios karo padėties įvedimo. 

REKLAMA

Yoon Suk-yeolas tapo pirmuoju Pietų Korėjos istorijoje sulaikytu prezidentu, taip užbaigdamas kelias savaites trukusią priešpriešą su valdžios institucijomis. 

Trečiadienį jis pareiškė, kad paklus tyrėjų reikalavimams, kad būtų išvengta „kraujo praliejimo“. 

Trumpai gyvavęs jo karo padėties paskelbimas gruodžio 3-iąją sukėlė didžiausią šalyje politinę suirutę per kelis dešimtmečius. Dėl to Yoon Suk-yeolui gresia įkalinimas arba, blogiausiu atveju, mirties bausmė.

Tačiau jis ištisas savaites bandė išvengti sulaikymo, slėpdamasis savo rezidencijoje, kurią saugojo jam ištikimos saugumo pajėgos.

REKLAMA
REKLAMA

Yoon Suk-yeolo sargybiniai rezidencijos teritoriją buvo apjuosę spygliuota viela ir barikadomis, taip padarydami ją, kaip opozicija vadina, „tvirtove“.

REKLAMA

Pirmasis bandymas sulaikyti nušalintąjį prezidentą žlugo sausio 3 dieną po susirėmimų jo rezidencijoje su saugumo pajėgomis ir Korupcijos tyrimų biuro (CIO) pareigūnais, kurie tiria trumpalaikį Yoon Suk-yeolo karinės padėties paskelbimą. 

Tačiau ankstyvą trečiadienio rytą šimtai policijos pareigūnų ir CIO tyrėjų vėl apsupo jo rezidenciją, kai kurie pralaužė barikadas, o kiti kopė per perimetro sienas ir naudojo šoninius takus, kad pasiektų pagrindinį komplekso pastatą.

REKLAMA
REKLAMA

Maždaug po penkių valandų pasipriešinimo valdžia pranešė apie nušalintojo prezidento sulaikymą. Yoon Suk-yeolo komanda taip pat paskelbė iš anksto įrašytą jo vaizdo kreipimąsi. 

„Nusprendžiau atsakyti Korupcijos tyrimo biurui“, – sakė jis ir pridūrė, kad nepripažįsta CIO jo atžvilgiu atliekamo tyrimo teisėtumo. 

Galiausiai Yoon Suk-yeolas paliko savo rezidenciją ir buvo nuvežtas į CIO biurą. 

Vėliau trečiadienį Pietų Korėjos naujienų agentūra „Yonhap“ pranešė, kad tyrėjai iš karto po prezidento sulaikymo pradėjo jo apklausą. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tyrėjų teigimu, nušalintasis prezidentas pasinaudojo savo teise neduoti parodymų. 

„Yoon Suk-yeolas naudojasi savo teise tylėti“, – žurnalistams sakė vienas CIO pareigūnas. 

Naujienų agentūros AFP žurnalistai matė trumpus susirėmimus prie Yoon Suk-yeolo rezidencijos vartų, kur buvo įsikūrę ištikimiausi jo šalininkai, saugoję nušalintąjį prezidentą nuo sulaikymo. 

REKLAMA

Jo šalininkai skandavo „Nelegalus įsakymas!“ ir mojavo švytinčiomis lazdelėmis bei Pietų Korėjos ir JAV vėliavomis. Kai kurie jų gulėjo ant žemės prie pagrindinių rezidencijos vartų.

„Neteisingas ir neteisėtas įsakymas“ 

Gruodžio 3-iąją paskelbdamas karo padėtį, Yoon Suk-yeolas teigė, kad privalo apsaugoti Pietų Korėją „nuo Šiaurės Korėjos komunistinių pajėgų keliamos grėsmės ir pašalinti antivalstybinius elementus“.

REKLAMA

Karo padėties įvedimas sukrėtė ne tik tautą, bet ir pasaulį.

Jis taip pat buvo pasiuntęs karius prie parlamento, tačiau įstatymų leidėjai sugebėjo pasipriešinti ir nubalsuoti prieš karo padėtį, kuri truko šešias valandas, kol prezidentas ją atšaukė. 

Tačiau dabar tyrėjai turi per 48 valandas paprašyti dar vieno arešto orderio, kad galėtų sulaikyti Yoon Suk-yeolą, antraip bus priversti jį paleisti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jo teisininkų komanda ne kartą yra sakiusi, jog prezidento arešto orderis yra neteisėtas. 

Yoon Suk-yeolo vadovaujama Liaudies jėgos partija (PPP) pasmerkė jo sulaikymą. 

„Istorija neišvengiamai užfiksuos faktą, kad CIO ir policija įvykdė neteisingą ir neteisėtą įsakymą“, – partijos susirinkime sakė PPP frakcijos vadovas Kweon Seong-dongas.

Jis taip pat atsiprašė Yoon Suk-yeolo šalininkų. 

Antradienį Pietų Korėjos Konstitucinis Teismas pradėjo pradėjo nušalintojo prezidento Yoon Suk-yeolo apkaltos nagrinėjimo procesą. 

REKLAMA

Jei Konstitucinis Teismas patvirtins apkaltą, Yoon Suk-yeolas visam laikui neteks prezidento posto ir Pietų Korėja privalės per 60 dienų surengti naujo vadovo rinkimus. 

Pirmasis iš penkių numatytų posėdžių baigėsi po kelių minučių. Yoon Suk-yeolas antradienį teismo salėje nepasirodė. 

Opozicinė Pietų Korėjos Demokratų partija palankiai vertina Yoon Suk-yeolo sulaikymą. Partijos lyderis Park Chan-dae pridūrė, kad tai pirmas žingsnis siekiant atkurti konstitucinę ir teisinę santvarką. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
-->
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų