„Reuters“ praneša, kad tokį žiaurų elgesį kalėjimuose patyrė kaliniai dažniausiai buvo neginkluoti, su antrankiais ir netgi prispausti prie žemės. Todėl paviešintos šių veiksmų nuotraukos sukrėtė visą pasaulį. Ekspertų teigimu, toks elgesys gali būti laikomas kankinimu.
Moters nėštumas pareigūnų nesustabdė
Tarp daugybės paviešintų atvejų – ir tuo metu dvidešimtmetės Martini Smith istorija. Besilaukianti mergina pateko į kalėjimą už prieš ją smurtavusio draugo nužudymą. Kalėjimo celėje jai buvo liepta nusirengti, nusiimti visus papuošalus ir persirengti kalinės rūbais. Moteris darė, kas pasakyta, bet jei nepavyko iki galo įgyvendinti vieno reikalavimo – nuo antrankių nutirpusiomis rankomis ji neišsiėmė auskaro iš liežuvio.
Moteris bandė paaiškinti tai pareigūnams, bent jai nepavyko. Besiteisinant ji buvo įspėta, kad netrukus bus panaudotas elektrošokas. Ji pabandė dar kartą, bet jai ir vėl nepavyko.
Pareigūnai nepaisė jos pastangų ir prieš pusnuogę merginą panaudojo elektrošoką.
„Kodėl panaudojote prieš mane elektrošoką? Aš nieko nenuskriaudžiau. Aš tiesiog nepajėgiu jo išsiimti“, - vaitojo mergina.
Praėjus penkioms dienoms po šio įvykio ji prarado kūdikį.
Kraupūs atvejai
Šis 2009 metais įvykęs atvejis yra tarp daugiau nei šimto kitų, kuriuos užfiksavo „Reuters“ ir kuriuose elektrošokas galimai buvo panaudotas be reikalo ar siejamas su kankinimais. Kai kurių mirties atvejų paaiškinimuose buvo rašoma, jog priežasčių gali būti daug, o kitais atvejais teigta, jog taip galėjo nutikti dėl įvairių sveikatos problemų. Tačiau elektrošokas buvo mirties priežasčių sąraše mažiausiai ketvirtadalyje atvejų.
Iš 104 mirusių kalinių tik 2 buvo ginkluoti. Trečdalis jų buvo surakinti ar kitaip suvaržyti tuo metu, kai pareigūnai panaudojo elektrošoką.