Australijai prabilus apie socialinių tinklų draudimą paaugliams 14-metis Benas šią žinią sutinka su baime.
„Esu autistas, todėl man labai, labai sunku bendrauti su kitais. Daryti tai internete man daug paprasčiau, sukelia mažiau streso“, – paaiškino B. Kioko.
O 16-metė Laura sako, kad socialinėje erdvėje ieško įkvėpimo.
„Yra tikrai gerų influencerių ir jie kuria tikrai gerus video, kurie priverčia mane eiti į lauką ir, tarkime, gauti dopamino ar adrenalino dozę bėgiojant ar išvedant šunį“, – kalbėjo L. Seton.
Trūkumas – patyčios
Nepaisant šių pliusų, patys paaugliai pastebi ir virtualaus gyvenimo trūkumus. Bendraudami per ekraną jie dažnai patiria internetines patyčias.
„Jie tiesiog parašo „Ei, tu negraži.“ ir dėl to nekvaršina sau galvos, nes tai tik tekstas. Suprantate? Juk negali tiesiog pasakyti „Tu nesi graži, ar ne?“ ir panašiai“, – sakė L. Seton.
Didėjantis depresijos ir psichikos sutrikimų atvejų skaičius, patyčios internete, duomenų nesaugumas, lengva prieiga prie pornografijos ir narkotikų – visa tai kelia nerimą daugiau nei pusei Australijos tėvų. O valdžia sumanė uždrausti socialinius tinklus. Kol kas svarsto drausti juos 14–16 metų paaugliams.
„Socialinė žiniasklaida kelia iššūkius ir daro žalą jauniems žmonėms. Tačiau draudimas nėra geriausias būdas“, – įsitikinusi Sidnėjaus universiteto lektorė Justine Humphrey.
Įstatymo projektas dėl socialinių tinklų draudimo ir kokio amžiaus paaugliams jie būtų draudžiami dar svarstoma. Patys socialiniai tinklai dažniausiai neleidžia registruotis vartotojams iki 12 metų.
Daugiau apie tai – aukščiau esančiame vaizdo įraše.