Ką iš tiesų reiškia būti Facebook organizacijos viduje? Patirtis, įgyta Menlo Parke, daugeliui įsimins visa gyvenimą. Tiesa, verta paminėti, kad stažuočių reitinge ši interneto milžinė turi itin stiprų ir nepalaužiamą įvertinimą.
Tik pagalvokite apie pačius įspūdingiausius projektus virtualioje erdvėje, stulbinamus atlyginimus ir dėmesį, kuriuo galite būti apdvanotas? Taip, tai realu. Facebook darbuotojai ir vadovai su stažuotojais elgiasi kaip su pilnateisiais savo kolegomis.
Nors praktikantai ir gyvena bendrabučio tipo kambariuose, tačiau įspūdžiai, kelionės ir suteikiamos užduotys yra bemaž įspūdingos.
Savanoriams mokami įspūdingi atlyginimai. Kaip rašoma portale Business Insider, praktikantai už savo užduočių atlikimą gauna nuo 6400 iki 7500 dolerių per mėnesį. Vienas neoficialus šaltinis Bloomberg atskleidė, kad kai kuriems praktikantams buvo mokamas net dar didesnis atlygis. Ar galėtumėte įsivaizduoti, kad Lietuvoje už praktiką mokėtų tokias sumas?
Veikiausiai, kad ne. Ir dar į šią sumą nėra įskaičiuota nemokami pusryčiai, priešpiečiai ir pietūs. Nemokamų užsiėmimų yra ir daugiau: ekskursijos įspūdinguose nacionaliniuose parkuose, teatrai, netgi medžioklės užsiėmimai. Šaltinių duomenimis, egzistuoja dar vienas dalykas, kuris daugeliui greičiausiai galėtų sukelti nuostabą. Turintys sveikatingumo stipendiją, gali gauti į rankas nemenką sumą – 240 – eurų ir kelionę į Tahoe.
„Mes nesame čia tam, kad kiurksotume ir nieko nedarytume. Facebook tikrai leidžia mums patiems būti atsakingiems už projektus, kuriuos vykdome. Jie įsiklauso į mūsų nuomones ir tai jiems yra labai svarbu“, - sako Janelle Gregory iš Atlantos, kuri šiuo metu studijuoja vadybą.
Studentas Ilharco, atlikęs praktiką Facebook, Google, Amazon, taip pat dalijasi įspūdžiais apie savo praktiką vienoje didžiausių pasaulio įmonių. Vaikinas teigia, kad per praktiką suvokė, kokio milžiniško dydžio yra visa Facebook bendrovė. „ Aš manau, kad esant organizacijos viduje, tu suvoki, kaip iš tiesų viskas veikia“, - savo įspūdžiais dalijasi studentas.