Prancūzijos greitųjų traukinių tinklas tapo suplanuotos sabotažo kampanijos taikiniu, valstybinio geležinkelių operatoriaus SNCF žodžius cituoja BBC.
Pranešama, kad pernakt visoje šalyje buvo surengti sabotažo išpuoliai, įskaitant ir padegimus, prieš šią traukinių bendrovę. Prie Atlanto vandenyno esančioje šalies dalyje per išpuolius buvo apgadinta apie 30 kilometrų bėgių. Profsąjungos atstovai perspėja, kad tokie išpuoliai gali turėti rimtų padarinių keleivių saugumui. SNCF dėl išpuolių apkaltino radikalus, kurie neva siekia sužlugdyti geležinkeliečių profsąjungų bei vyriausybės derybas, prasidedančias trečiadienį.
Prieš paskutinįjį incidentą SNCF buvo viltingai pranešusi, kad iki trečiadienio susisiekimas traukiniais šiek tiek pagerės. Paryžiaus traukinių operatorius RATP teigė, kad trečiadienį turėjo kursuoti kas ketvirtas metro traukinys.
Tuo tarpu Prancūzijos prezidentas Nicolas Sarkozy paragino streikuotojus grįžti į darbą. „Kiekvienas savęs turi paklausti, ar teisinga tęsti streikus, kurie tiek vartotojams, tiek streikuotojams kainavo taip brangiai. Aš galvoju apie tuos milijonus prancūzų, kurie po sunkios darbo dienos negali pasinaudoti autobusu, metro ar traukiniu, kad grįžtų namo. Jie pavargo būti streikuotojų įkaitais“ – teigė N. Sarkozy.
Vyriausybė teigia pasiruošusi svarstyti galimą atlyginimų ar pensijų streikuotojams kėlimą, tačiau pareiškė, kad dėl esminio reformos aspekto – pensinio amžiaus suvienodinimo tiek viešajame, tiek privačiame sektoriuje dirbantiems žmonėms – deramasi nebus. „Mes neatsitrauksime ir nepasiduosime“ – tokie buvo Prancūzijos prezidento žodžiai. Sprendimas suvienodinti pensinį amžių tiesiogiai palies 500 tūkst. transporto bei paslaugų sektoriuje dirbančių žmonių.
Kiekviena streiko diena prancūzams kainuoja 400 mln. eurų, pranešė finansų ministrė Christine Lagarde.
News Bridgepix noutr.