Atsižvelgęs į ekonomikos krizę įsiūbavusios finansų krizės mastus, Europos Parlamentas nutarė įsteigti specialų komitetą šiai krizei vertinti. Vienerių metų mandatą ir 45 narius turėsiančiam komitetui pirmininkausiantis Wolfas Klinzas supažindina su pagrindiniais komiteto tikslais.
Dėl Specialiojo komiteto krizei analizuoti sudėties Europos Parlamentas balsuos spalio 8 d., o jo steigiamasis posėdis vyks spalio 15 d.
Europos Parlamento Pirmininkų sueiga nutarė steigti specialų finansų ir ekonomikos krizei vertinti. Ar jis būtinas ir steigiamas laiku?
Šį komitetą vertėjo įsteigti jau praeitų metų rudenį, po „Lehman Brothers“ griūties paaiškėjus krizės mastams. Vis dėlto, iki EP kadencijos pabaigos buvo likę nedaug laiko, todėl sprendimas steigti komitetą buvo priimtas tik liepos mėnesį, po Europos Parlamento rinkimų.
Specialiojo komiteto sprendimai nebus teisiškai privalomo pobūdžio. Jis sieks nustatyti ateities gaires, įvertinti naujų finansinių rinkų reguliavimo struktūrų steigimo, atitinkamų Bendrijos teisės aktų taikymo ir ES valstybių veiksmų koordinavimo galimybes.
Kokia bus komiteto misija?
Specialus finansinės krizės komitetas parengs politines rekomendacijas dėl priemonių, kurios padėtų užkirsti kelią krizių kilimui ateityje. Komitetas atidžiai išanalizuos pastarąją krizę bei jos padarinius Europos Sąjungai ir jos narėms.
Komitetas apibrėš veiksmus, kurių būtina imtis atkuriant tvarias finansų rinkas, kurios skatintų augimą ir užimtumą bei padėtų išvengti nuostolių perkėlimo ant visuomenės pečių.
Specialaus komiteto veiklos tikslas – holistinio požiūrio, leisiančio pateikti esmines rekomendacijas dėl bendrų ateities veiksmų pasauliniame lygmenyje, suformavimas.
Komiteto tikslai
Naujai kuriamas komitetas turės vertinti socialinės, ekonomikos ir finansų krizės mastą, poveikį ir siūlyti priemones, leisiančias atkurti tvirtas ir stabilias finansų rinkas. Kartu jis analizuos ES teisės aktų vykdymo ir veiksmų koordinavimo efektyvumą remiant tvarų ir kokybišką ekonomikos augimą.