• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seksas gali būti naudingas jūsų kūnui, protui ir psichinei sveikatai. Tačiau kas atsitiks, jei nustosite mylėtis? 

Seksas gali būti naudingas jūsų kūnui, protui ir psichinei sveikatai. Tačiau kas atsitiks, jei nustosite mylėtis? 

REKLAMA

Seksualiai aktyviam žmogui „sausasis periodas“ gali pasireikšti fiziniais ir protiniais pasikeitimais. Kai kurie gali jaustis irzlūs ir nervingi, kai kiti tuo tarpu jaus didžiulį susijaudinimą, neturėdami, kaip „nuleisti garą“.Visgi dalis žmonių gali nepajusti absoliučiai jokio poveikio.

Tačiau kuriuo momentu nustojus mylėtis galima pastebėti biologinių pasikeitimų? Ir ar seksas turi apčiuopiamos įtakos mūsų savijautai? Apie tai leidiniui „New York Post“ kalbėjo  žaislų suaugusiems prekės ženklo „Womanizer“ sekso ir santykių ekspertė Christine Rafe.

Kaip pasikeičia kūnas nustojus mylėtis?

Dažnam gali atrodyti, kad nustojus mylėtis pajuntami tam tikri kūno pokyčiai. Visgi mokslas sako priešingai.

REKLAMA
REKLAMA

„Nors yra pripažinta fizinė, emocinė ir psichologinė seksualinės veiklos (veikiant vienam ar su partneriu) nauda, ​​tai nereiškia, kad yra neigiamų pasekmių, susijusių su sekso nebuvimu“, – sakė Ch. Rafe.

REKLAMA

Tačiau galime patirti tai, ką ekspertai vadina dekondicionavimu, kas reikštų, kad susilaikant nuo sekso žmogus tampa mažiau suinteresuotas lytiniais santykiais.

„Dėl to taip pat galime patirti sumažėjusį pasitikėjimą savimi, raumenų įtampą ir bendrą formos praradimą nepraktikuojant sekso. Žmonės, kurie neturėjo lytinių santykių arba nustoja mylėtis ilgesniam laikui, gali susilpnėti, kalbant apie seksualinį pajėgumą, taip pat gali pastebėti raumenų įtampą ar jų skausmą, patirti sunkumų su ejakuliacijos kontrole bei prarasti pasitikėjimą savo seksualumu“, – pastebėjo ekspertė.

REKLAMA
REKLAMA

Sekso nauda

Nors nustojus mylėtis neigiamo poveikio sveikatai mokslininkai nemato, tačiau Ch. Rafe teigimu, tie, kurie praktikuoja seksą, jaučia teigiamą įtaką savo sveikatai. 

„Nėra jokių rimtų tyrimų ar įrodymų, leidžiančių daryti išvadą, kad žmogus, nustojęs mylėtis, patiria neigiamą poveikį sveikatai“, – sako ji pridurdama, kad sekso naudą gali pajusti tie, kurie jį praktikuoja.

Kalbant apie hormonus, „cheminiai junginiai, išsiskiriantys seksualinio malonumo metu, yra oksitocinas, endorfinai, serotoninas ir dopaminas“, – paaiškino Ch. Rafe. „Tai yra mūsų geros savijautos cheminiai junginiai, kurie gali pagerinti nuotaiką ir padidinti energijos lygį bei motyvaciją.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Lygiai taip pat seksualinis aktyvumas gali padėti sumažinti stresą, nes sueities metu mažėja kortizolio kiekis, „kuris gali turėti įtakos nuotaikai ir imuninei sistemai“, – tęsė ekspertė. 

Viena iš sričių, paremta moksliniais tyrimais, yra „koreliacija tarp didesnio suaugusių vyrų ejakuliacijos dažnio ir sumažėjusios prostatos vėžio tikimybės, kuris paprastai pastebimas vėlesniame amžiuje“, – teigia Ch. Rafe. 

REKLAMA

Neturite partnerio? Ne bėda

Gera žinia ta, kad nors seksas paskatina svarbių cheminių junginių gamybą, „yra ir kitų būdų, kaip pagerinti fizinę, santykių ir psichologinę sveikatą be sekso“.

„Sekso neturėjimas nereiškia, kad jūs negalite gauti tokių pat cheminių junginių, kuriuos gaunate užsiimant intymia veikla“, – sako ekspertė. 

Kalbant apie geros savijautos hormonus, „galime skatinti šių cheminių junginių gamybą užsiimdami daugybe kitų veiklų, tokių kaip judėjimas, šokiai, masažas, meditacija, dainavimas, muzikos klausymas, juokas, išbandymas kažko naujo ar keliančio malonių iššūkių“, – pastebi Ch. Rafe. 

REKLAMA

Šiuos hormonus taip pat galima paskatinti gamintis ir per kitokį ryšį su žmonėmis, pavyzdžiui, apsikabinus, palaikant akių kontaktą, laikantis už rankų, kalbantis ir pan.

„Nors seksualinis aktyvumas gali sumažinti streso hormono kortizolio kiekį, tačiau jį taip pat gali sumažinti ir meditacija, mankšta, miegas, sveika mityba“, – sako ekspertė.

Tuo tarpu kitos santykių intymumo formos gali būti prisilietimai ir meilė, „emocinis ryšys ir viskas, kas padeda jaustis saugiai, palaikomam kito žmogaus“, – priduria ji.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Malonumas, o ne būtinybė

Nors sumažėjus sekso gali atrodyti, kad juntami fiziniai ir psichiniai pokyčiai, vis dėlto nėra įrodymų, kad tai kenktų. Ypač normalu, jei jūsų lytinis potraukis keičiasi senstant. Taigi, jei esate ištiktas „sausros“, nejaučiate noro mylėtis arba neturite su kuo užsiimti seksu – nebijokite.

Tiesą sakant, blogiausias dalykas, kuris gali nutikti dėl sekso nebuvimo, yra susijaudinima, kuris gali turėti įtakos jūsų psichinei sveikatai ir santykiams.

REKLAMA

Tačiau taip pat seksas gali būti puikus jūsų sveikatai – jis gali sustiprinti poros intymumą, sustiprinti pasitikėjimą savo kūnu, sumažinti nerimą bei pagerinti nuotaiką.

„Seksas tikrai gali būti sveikos gyvensenos dalis, bet tai nėra būtina, kad būtum sveikas“, – sakė Ch. Rafe.

„Jei tai nekelia jums rūpesčių ir nedaro jokios neigiamos įtakos jūsų gyvenimui, jūs tikrai galite gyventi sveiką ir visavertį gyvenimą be sekso“, – priduria ji.

liaudies ismintis- jei vyriskis kulturingas, jam b*b*s nereikalingas:)
Aš žiūriu kodėl aš toks išmintingas.be bobos 20 metu gyvenu
piskitės į sveikatą, man galite nedėkoti.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų