• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vakaruose kyla vis daugiau nesutarimų dėl rusiškos vakcinos nuo COVID-19 panaudojimo savoms reikmėms. Tuo metu Rusijos vakcinos gamintojai skelbia siūlantys bendradarbiavimą britams – deklaruojamas siekis yra padidinti „AstraZeneca“ efektyvumą antrąja doze pasirenkant „Sputnik V“ vakciną.

Vakaruose kyla vis daugiau nesutarimų dėl rusiškos vakcinos nuo COVID-19 panaudojimo savoms reikmėms. Tuo metu Rusijos vakcinos gamintojai skelbia siūlantys bendradarbiavimą britams – deklaruojamas siekis yra padidinti „AstraZeneca“ efektyvumą antrąja doze pasirenkant „Sputnik V“ vakciną.

REKLAMA

„AstraZeneca“ praėjusių metų gruodį taip pat skelbė, kad pradės klinikinius tyrimus, skirtus išbandyti dviejų vakcinų kombinuotą naudojimą ir išsiaiškinti, kaip tai padidins britiškos vakcinos efektyvumą, rašoma „Reuters“. Abi vakcinos numato dviejų dozių panaudojimą, pagrindinės vakcinos ir sustiprinančios ją, bei yra sukurtos nepavojingų adenovirusų pagrindu. „Sputnik V“ vakcina naudoja kiek skirtingus virusinius vektorius savo dviejų skiepų vakcinoje.

Kombinuotų vakcinų nuo COVID-19 – rusiškos „Sputnik V“ ir britų „AstraZeneca“ – tyrimai buvo pradėti vasario mėnesį, skelbiama „Gamalėjaus“ mokslo centro pranešime. Pasak rusų vakcinos gamintojų, „AstraZeneca“ pirmoji skiepo dozė tampa neefektyvia suleidus antrąją (efektyvumas siekia 55 proc.), arba reikia palaukti ilgiau nei tris mėnesius (tuomet efektyvumas siekia 81 proc.).

REKLAMA
REKLAMA

„Gamalėjaus“ centras, kurio mokslininkai ir sukūrė „Sputnik V“ vakciną, apie bendradarbiavimą su „AstraZeneca“ paskelbė gruodžio 21-ąją – buvo pasirašytas bendradarbiavimo memorandumas. Dokumente yra numatytas bendradarbiavimas klinikinių tyrimų programose, skirtas įvertinti vieno iš „Sputnik V“ vakcinos komponentų ir vieno iš AZD1222 vakcinos, kurią sukūrė „AstraZeneca“ kartu su Oksfordo universitetu, komponentų kombinuotą panaudojimą.

REKLAMA

Dviejų dozių vakcina „Sputnik V“ turi 91,6 proc. efektyvumą prieš simptominius COVID-19 atvejus, skelbiama „The Lancet“ publikuotame tyrime.

Pirmieji kombinuotų vakcinų rezultatai – jau kovo mėnesį

Rusijos atstovų teigimu, jie yra pasirengę pasiūlyti ne tik pačią vakciną to norinčioms šalims, tačiau ir bendradarbiauti kuriant kombinuotas vakcinas su tomis, kurių efektyvumas nesiekia 90 proc.Didžioji Britanija taip pat paskelbė apie pradėtus kombinuotos vakcinos tyrimus kartu su „Pfizer/BioNTech“ vakcina, naudojant antrąją, kaip sustiprinančią „AstraZeneca“ pirmąjį skiepą.

REKLAMA
REKLAMA

Rusijos teigimu, kombinuotų vakcinų bandymai bus atliekami Argentinoje, Saudo Arabijoje, JAE, Baltarusijoje, Rusijoje ir kitur, rašoma „Reuters“. Dalyviai sulauks pirmosios „AstraZeneca“ vakcinos, o po 29 dienų bus paskiepyti „Sputnik V“ vakcina. Žadama, kad pirmieji šio tyrimo rezultatai bus paskelbti jau kovo mėnesį.

Nesutarimas dėl rusiškų vakcinų

Europoje stringant Vakarų gamintojų vakcinų tiekimui vis daugiau šalių pasirenka Rusijos „Sputnik V“. Pirmieji į šalį rusiškas vakcinas įsileido vengrai, neilgai trukus šimtus tūkstančių dozių užsisakė ir Slovakija. Tiesa, pastarojoje kilo skandalas, mat šalies premjeras tokį sprendimą priėmė nepasitaręs net su savo valdančiosios daugumos koalicijos partneriais.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kovo 9-ąją buvo paskelbta apie „Sputnik V“ vakcinos gamybos pradžią Italijoje, o Suomijoje taip pat pradėtas svarstyti „dosnus Rusijos siūlymas“ perduoti turimas technologijas, kad šalis pati galėtų pasigaminti rusiškas vakcinas.

Dalis ekspertų perspėja, kad Rusijos vakcinos pasirinkimas yra Kremliaus būdas didinti savo įtaką. Buvęs Suomijos ambasadorius Rusijoje Hannu Himanenas perspėjo, kad „Rusijos siūlymas yra kaip daugiafunkcinė raketa“.

REKLAMA

„Rusija tai daro ne iš geros valios. Šis gestas – komercinių ir politinių motyvų samplaika“, – aiškino jis.

Pasaulis 2021-aisiais susidurs su precedento neturinčia humanitarine krize. Šalims visą dėmesį koncentravus į kova su Covid-19 pandemiją, valstybės, kuriose vystosi konfliktai ir kurios susiduria su didelėmis krizėmis, yra priverstos verstis pačios – labiausiai pažeidžiami žmonės Žemėje už tai moka didžiulę kainą, perspėja Tarptautinio gelbėjimo komiteto (IRC) atstovai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų