Anekdoto autoriui pritaikytas Baudžiamojo kodekso 282 straipsnis (tautinės neapykantos skatinimas).
Teismo sprendimas buvo apskųstas Aukščiausiajam teismui, tačiau šis paliko galioti žemesnės instancijos sprendimą.
Štai tokį anekdotą paviešino ir vėliau buvo nubaustas Rusijos pilietis:
Teisme vyksta procesas dėl kaukaziečio sumušimo. Ant kaltinamųjų suolo – inteligentiškos išvaizdos vyras ir tipinis vaikinukas. Teisėjas klausia inteligento:
– Pasakokite, kas įvyko.
– Važiavau autobusu, kaukazietis užlipo man ant kojos. Aš galvoju, jeigu per 3 minutes jis nepatrauks kojos ir neatsiprašys, aš jam trenksiu. Žiūriu į laikrodį – 1 minutė – stovi. 2 minutės – stovi. 3 minutės – stovi. Čia ir neišlaikiau.
Teisėjas atsisuka į jaunuolį: – O jūs kodėl prišokote ir pradėjote jau gulintį spardyti kojomis?
– Tai jūs įsivaizduokite: važiuoju autobusu, žiūriu, stovi kažkoks vyrukas ir „chačikas“. Vyrukas vis, tai į laikrodį – tai į „chačiką“ žiūri, tai į laikrodį – tai į „chačiką“. Vėliau kaip pradės jį mušti, aš ir pagalvojau, kad visoje šalyje prasidėjo.
Spalio 14-ąją „Levada-centr“ sociologų atliktos apklausos metu paaiškėjo, kaip Rusijos gyventojai reaguoja į internete skelbiamą informaciją ir valstybės norą cenzūruoti informacijos sklaidą.
54 proc. rusų pripažino, kad internete yra daugybė pavojingų tinklalapių ir medžiagų, dėl kurių vertėtų įvesti tinklo cenzūrą. 31 proc. mano priešingai ir baiminasi, kad „pavojai“ yra pernelyg išpūsti. Dar 16 proc. apklaustųjų negalėjo atsakyti į klausimą.